Єврокомісія пропонує продовжити тимчасовий захист для переселенців з України до 2025 року
Джерело: пресслужба Єврокомісії
Європейська комісія висунула пропозицію продовжити тимчасовий захист для вимушених переселенців з України з 4 березня 2024 року до 3 березня 2025 року. Це дозволить забезпечити стабільність і підтримку для більше 4 мільйонів осіб, які користуються захистом у всьому Євросоюзі.
“ЄС активував Директиву про тимчасовий захист 4 березня 2022 року за одностайним рішенням держав-членів, і її було автоматично продовжено на один рік”, – йдеться у повідомленні.
Як додається, комісія вважає, що причини для тимчасового захисту залишаються, і тому тимчасовий захист слід продовжити як “необхідну відповідь на поточну нестабільну ситуацію, яка ще не сприяє безпечному та тривалому поверненню тих, хто користується тимчасовим захистом у Європейському Союзі”.
Тепер цю пропозицію Єврокомісії має підтримати Європейська Рада.
- В Офісі міністра у справах парламенту Ани Катаріни Мендеш повідомили, що “дуже скоро” схвалять продовження тимчасового захисту, наданого українським біженцям, ще на шість місяців.
Глава Міністерства закордонних справ Чехії Ян Ліпавський прокоментував дронову атаку Росії на Україну у новорічну ніч.
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь наголосив на важливості дотримання в Україні мовного законодавства в дошкільній освіті.
Внаслідок падіння уламків БпЛА сталося загоряння на даху одного з корпусів Національного банку в Печерському районі.
У тимчасово окупованому Лисичанську Луганської області в кінці грудня семеро неповнолітніх дітей підірвалися на міні, яку встановили російські окупанти.
Російські війська атакували Нікопольський район Дніпропетровської області ввечері та вночі, завдавши значних руйнувань.