Єврокомісія виділила 500 млн євро для збільшення виробництва боєприпасів

Джерело: The Independent

У п’ятницю, 15 березня, Європейська комісія оголосила про виділення 500 мільйонів євро (544,30 мільйона доларів) європейським компаніям для нарощування потужностей з виробництва боєприпасів за схемою постачання більшої кількості снарядів в Україну та поповнення запасів країн ЄС.

“Сьогодні Комісія виділила 500 мільйонів, передбачених Законом про підтримку виробництва боєприпасів (ASAP). Це дозволить європейській оборонній промисловості наростити потужність виробництва боєприпасів до 2 мільйонів снарядів на рік до кінця 2025 року”, – йдеться в заяві Комісії.

Фінансування за схемою ASAP коливається від 2,1 до 47 мільйонів євро для проєктів компаній Rheinmetall, Nammo, Chemring Nobel, Hellenic Defense Systems, Eurenco та інші.

24 квітня Проект Постанови про звільнення Миколи Сольського з посади міністра аграрної політики та продовольства України.

Кабінет Міністрів України заборонив пересилати за кордон паспорти громадянина України, а також закордонні паспорти для осіб чоловічої статі призовного віку. Відтепер така можливість передбачена виключно на території України.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.

Американський посадовець у середу, 24 квітня, повідомив, що ще декілька тижнів тому США таємно відправили Україні ракети великої дальності, і 17 квітня Україна застосувала їх уперше.