Єврокомісія виділила 500 млн євро для збільшення виробництва боєприпасів
Джерело: The Independent
У п’ятницю, 15 березня, Європейська комісія оголосила про виділення 500 мільйонів євро (544,30 мільйона доларів) європейським компаніям для нарощування потужностей з виробництва боєприпасів за схемою постачання більшої кількості снарядів в Україну та поповнення запасів країн ЄС.
“Сьогодні Комісія виділила 500 мільйонів, передбачених Законом про підтримку виробництва боєприпасів (ASAP). Це дозволить європейській оборонній промисловості наростити потужність виробництва боєприпасів до 2 мільйонів снарядів на рік до кінця 2025 року”, – йдеться в заяві Комісії.
Фінансування за схемою ASAP коливається від 2,1 до 47 мільйонів євро для проєктів компаній Rheinmetall, Nammo, Chemring Nobel, Hellenic Defense Systems, Eurenco та інші.
- Німеччина, Франція та Польща в п’ятницю, 15 березня, пообіцяли закупити більше зброї для України та збільшити виробництво військового обладнання разом з українськими партнерами.
- 12 березня Сполучені Штати Америки оголосили новий пакет військової допомоги Україні на суму у 300 млн доларів.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.