США оголосили про пакет військової допомоги Україні на $300 мільйонів

Джерело:брифінг

12 березня Сполучені Штати Америки оголосили новий пакет військової допомоги Україні на суму у 300 млн доларів.

Як повідомив радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван, допомога містить снаряди для артилерії та ракети GMLRS до HIMARS.

Це перший такий крок за кілька місяців, оскільки додаткові кошти для Києва залишаються заблокованими лідерами республіканців у Конгресі. Зазначається, що фінансування пакету відбувається коштом кредитів, повернених Пентагону за минулі контракти.

Президент США Джо Байден, демократ, підтримує військову допомогу Україні після повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році, тоді як його ймовірний опонент-республіканець на виборах у США 5 листопада, колишній президент Дональд Трамп, дотримується більш відстороненої позиції.

Палата представників перебуває під тиском, щоб ухвалити пакет національної безпеки на 95 мільярдів доларів, який посилює допомогу Україні, Ізраїлю, а також Індійсько-Тихоокеанському регіону.

За цей закон Сенат проголосував 70 проти 29, однак, спікер Палати представників Республіканської партії Майк Джонсон чинив опір винесенню законопроєкту про допомогу на голосування в Палаті представників.

Зауважимо, 13 лютого, у Сенаті США підтримали пакет допомоги Україні на понад 60 млрд доларів. Водночас Майк Джонсон розкритикував його зазначивши, що може не поставити такий проєкт закону на голосування, оскільки з нього вивели питання щодо безпеки кордонів США.

Станом на ранок 9 травня, всього за добу росіяни 14 разів обстріляли населені пункти Донецької області, внаслідок чого дві людини зазнали поранень.

Російські загарбники в четвер зранку, 9 травня, з артилерії атакували Нікополь, внаслідок чого четверо постраждалих.

Через скандальний концертний номер “Кварталу 95” народні депутати з фракції “Європейська Солідарність” звернулися до генерального прокурора Андрія Костіна та голови СБУ Василя Малюка.

8 травня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що країна не братиме участі в довгостроковому плані НАТО щодо допомоги Україні, назвавши його “божевільною місією”.

8 травня речник Державного департаменту США Метью Міллер повідомив про підготовку нових пакетів військової допомоги Україні, що забезпечить колишній рівень постачання озброєння.