Європа «збентежена» зупинкою американської допомоги Україні – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Західні союзники України занепокоєні ситуацією в США, де через внутрішню політичну боротьбу військова допомога Україні опинилася під сумнівом.
Як розповів європейський високопосадовець на умовах анонімності, ситуація з американською допомогою Україні викликає занепокоєння та потребує швидкого вирішення. За його словами, Путін та інші агресори можуть стати сміливішими через відсутність непохитної підтримки Заходу.
“Більшість із нас, тих, хто підтримує Україну, це застало зненацька. Це могло викликати піднесення в тих країнах, які не підтримують Україну або бажають їй чогось іншого, окрім перемоги. Це, звісно, можна виправити, але це вказує на складність дискусії”, – прокоментував міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.
Зазначено, що деякі партнери посилаються на коментарі президента Джо Байдена, який доручив Конгресу швидко відновити фінансування програм підтримки України.
“Президент Байден чітко дав зрозуміти, що це не змінює його погляду на безперервні дарування та фінансування. Але, звичайно, внутрішня політика впливає на це”, – вважає міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс.
- Відставка спікера Палати представників США Кевіна Маккарті може свідчити про зміни у поглядах щодо допомоги Україні.
- 1 жовтня президент США Джо Байден закликав республіканців у Палаті представників, зокрема спікера Кевіна Маккарті, дотримати своє слово щодо державного фінансування та допомоги Україні після того, як він підписав законопроєкт, який ледве допоміг уряду уникнути “шатдауну”.
- Спікер Палати представників, республіканець Кевін Маккарті попри свою попередню заяву, наголосив, що у законопроєкті про фінансування Пентагону він залишить допомогу Україні. Мовиться про суму у 300 млн доларів.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.