Європа «збентежена» зупинкою американської допомоги Україні – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Західні союзники України занепокоєні ситуацією в США, де через внутрішню політичну боротьбу військова допомога Україні опинилася під сумнівом.

Як розповів європейський високопосадовець на умовах анонімності, ситуація з американською допомогою Україні викликає занепокоєння та потребує швидкого вирішення. За його словами, Путін та інші агресори можуть стати сміливішими через відсутність непохитної підтримки Заходу.

“Більшість із нас, тих, хто підтримує Україну, це застало зненацька. Це могло викликати піднесення в тих країнах, які не підтримують Україну або бажають їй чогось іншого, окрім перемоги. Це, звісно, можна виправити, але це вказує на складність дискусії”, – прокоментував міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.

Зазначено, що деякі партнери посилаються на коментарі президента Джо Байдена, який доручив Конгресу швидко відновити фінансування програм підтримки України.

“Президент Байден чітко дав зрозуміти, що це не змінює його погляду на безперервні дарування та фінансування. Але, звичайно, внутрішня політика впливає на це”, – вважає міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс.

Станом на 28 травня Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад армії РФ та техніку противника.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 20.00 28 травня щодо російського вторгнення. Кількість бойових зіткнень зросла до 108. На даний час бої ще тривають на 18 ділянках. Найбільш напруженою ситуація залишається на Покровському напрямку. Сили оборони стримують натиск і дають рішучу відсіч  загарбникам.

28 травня у Києві працівники ДБР затримали ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова після того, як за нього внесли заставу у сумі 12 млн гривень за попереднім обвинуваченням.

США спільно з союзниками готові посилити санкції та експортний контроль, щоб запобігти китайсько-російській торгівлі, що загрожує їхній безпеці на тлі триваючої російсько-української війни, заявив заступник радника з питань національної безпеки США з питань міжнародної економіки Дейліп Сінгх.

Уряд Чехії позитивно відреагував на заклик генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга дозволити Україні використовувати західне озброєння на території РФ.