Європа зіткнулася з кризою дефіциту ліків

Джерело: Euronews

У Європі людям доводиться їздити через усю країну, щоб отримати необхідні препарати.

Нещодавнє дослідження, проведене мережами журналістів-розслідувачів MIIR та EDJNet  щодо окремих країн ЄС, показало, що тривалість дефіциту може становити від 72 до 130 днів для певних фармацевтичних продуктів. 

Ліки для лікування захворювань нервової системи становлять майже п’яту частину всіх дефіцитів ліків у період з 2018 по 2023 рік. Ліки для лікування серцево-судинних ускладнень і протиінфекційні препарати для системного застосування становлять понад чверть дефіциту ринку. 

Хоча ЗМІ нещодавно пов’язували дефіцит ліків з пандемією COVID-19 і війною в Україні, проте у звіті наголошується, що дефіцит ліків зростає вже понад 20 років. 

Лікарі загальної практики, фармацевти та пацієнти чинили тиск на Брюссель з вимогою вжити заходів і зупинити погіршення ситуації. Дефіцит несе значний тягар для систем охорони здоров’я та спеціалістів і впливає на якість життя пацієнтів.

Єврокомісарка з охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів Стелла Киріакідес звернулась до цього питання, запропонувавши нову фармацевтичну реформу. Вона сподівається, що це допоможе  контролювати основні лікарські засоби, щоб мати можливість відновити постачання ліків.

“Ми працюємо над тим, щоб мати сильніше Агентство з лікарських засобів, яке зможе розглянути це. І у нас є новий орган, HERA (Управління з питань готовності до надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я та реагування), яке зараз також розглядає, які ліки нам потрібні, щоб забезпечити їх постачання, і попереджати про потенційну нестачу раніше. Коли все це буде запроваджено, ми принаймні матимемо можливість для критично важливих ліків знати, де ми знаходимося, і для компаній і держав-членів втрутитись набагато швидше”, — каже Стелла Киріакідес.

Спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог прокоментував комбіновану атаку Росії по Україні у ніч на 25 травня, закликавши до якнайшвидшого припинення вогню.

Телеведучий Анатолій Анатоліч за минулі місяці помітно схуд — йому вдалося скинути близько 15 кілограмів. У соцмережах він поділився результатами, зауваживши, що всього можна досягнути завдяки спорту, режиму і дисципліні.

Після однієї з наймасштабніших комбінованих атак РФ по Україні, внаслідок якої загинуло щонайменше 12 осіб, президент США Дональд Трамп не зробив жодної заяви на підтримку українців. Натомість його перша публікація у власній соцмережі Truth Social 25 травня стосувалась… нападу лебедя під час гри у гольф.

25 травня керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко, що РФ, ймовірно, готується до повторних комбінованих ударів по Україні. Зокрема в російському інформаційному просторі вже з’являються відповідні сигнали про підготовку до повторних обстрілів.

Серед українських військовополонених, котрий 25 травня вдалося повернути з російського полону, виявився Анатолій Тараненко — колишній військовослужбовець ЗСУ, що у 2021 році добровільно здався росіянам, перейшовши на бік ворога.