Європа зіткнулася з кризою дефіциту ліків

Джерело: Euronews

У Європі людям доводиться їздити через усю країну, щоб отримати необхідні препарати.

Нещодавнє дослідження, проведене мережами журналістів-розслідувачів MIIR та EDJNet  щодо окремих країн ЄС, показало, що тривалість дефіциту може становити від 72 до 130 днів для певних фармацевтичних продуктів. 

Ліки для лікування захворювань нервової системи становлять майже п’яту частину всіх дефіцитів ліків у період з 2018 по 2023 рік. Ліки для лікування серцево-судинних ускладнень і протиінфекційні препарати для системного застосування становлять понад чверть дефіциту ринку. 

Хоча ЗМІ нещодавно пов’язували дефіцит ліків з пандемією COVID-19 і війною в Україні, проте у звіті наголошується, що дефіцит ліків зростає вже понад 20 років. 

Лікарі загальної практики, фармацевти та пацієнти чинили тиск на Брюссель з вимогою вжити заходів і зупинити погіршення ситуації. Дефіцит несе значний тягар для систем охорони здоров’я та спеціалістів і впливає на якість життя пацієнтів.

Єврокомісарка з охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів Стелла Киріакідес звернулась до цього питання, запропонувавши нову фармацевтичну реформу. Вона сподівається, що це допоможе  контролювати основні лікарські засоби, щоб мати можливість відновити постачання ліків.

“Ми працюємо над тим, щоб мати сильніше Агентство з лікарських засобів, яке зможе розглянути це. І у нас є новий орган, HERA (Управління з питань готовності до надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я та реагування), яке зараз також розглядає, які ліки нам потрібні, щоб забезпечити їх постачання, і попереджати про потенційну нестачу раніше. Коли все це буде запроваджено, ми принаймні матимемо можливість для критично важливих ліків знати, де ми знаходимося, і для компаній і держав-членів втрутитись набагато швидше”, — каже Стелла Киріакідес.

В новому iPhone 16 від Apple використовуватимуть технологію нового покоління чіпів Arm, що стане останнім кроком у прагненні технологічного гіганта запровадити функції генеративного штучного інтелекту у своїх смартфонах.  

Колишній лідер збірної України з футболу Євген Коноплянка завершив кар’єру.

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

В суботу, 7 вересня, тисячі людей вийшли на вулиці Франції, щоб протестувати проти призначення президентом країни Емманюелем Макроном правоцентриста Мішеля Барньє прем’єр-міністром Франції.

Представники охорони здоров’я США підтвердили випадок захворювання на пташиний грип у пацієнта, який не контактував безпосередньо з інфікованими тваринами.