Європа зіткнулася з кризою дефіциту ліків

Джерело: Euronews

У Європі людям доводиться їздити через усю країну, щоб отримати необхідні препарати.

Нещодавнє дослідження, проведене мережами журналістів-розслідувачів MIIR та EDJNet  щодо окремих країн ЄС, показало, що тривалість дефіциту може становити від 72 до 130 днів для певних фармацевтичних продуктів. 

Ліки для лікування захворювань нервової системи становлять майже п’яту частину всіх дефіцитів ліків у період з 2018 по 2023 рік. Ліки для лікування серцево-судинних ускладнень і протиінфекційні препарати для системного застосування становлять понад чверть дефіциту ринку. 

Хоча ЗМІ нещодавно пов’язували дефіцит ліків з пандемією COVID-19 і війною в Україні, проте у звіті наголошується, що дефіцит ліків зростає вже понад 20 років. 

Лікарі загальної практики, фармацевти та пацієнти чинили тиск на Брюссель з вимогою вжити заходів і зупинити погіршення ситуації. Дефіцит несе значний тягар для систем охорони здоров’я та спеціалістів і впливає на якість життя пацієнтів.

Єврокомісарка з охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів Стелла Киріакідес звернулась до цього питання, запропонувавши нову фармацевтичну реформу. Вона сподівається, що це допоможе  контролювати основні лікарські засоби, щоб мати можливість відновити постачання ліків.

“Ми працюємо над тим, щоб мати сильніше Агентство з лікарських засобів, яке зможе розглянути це. І у нас є новий орган, HERA (Управління з питань готовності до надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я та реагування), яке зараз також розглядає, які ліки нам потрібні, щоб забезпечити їх постачання, і попереджати про потенційну нестачу раніше. Коли все це буде запроваджено, ми принаймні матимемо можливість для критично важливих ліків знати, де ми знаходимося, і для компаній і держав-членів втрутитись набагато швидше”, — каже Стелла Киріакідес.

Уперше за два роки Марк Цукерберг продав акції своєї компанії Meta Platforms Inc. за 185 мільйонів доларів.

У соцмережах українці розкритикували нещодавно встановлений у Києві пам’ятнику загиблому Герою України Олександру Мацієвському через надто реалістичну воскову фігуру воїна та місце розташування.

Директорка Центру підтримки аеророзвідки, ветеранка та волонтерка Марія Берлінська наголосила, що глава РФ Володимир Путін особисто контролює виробництво дронів в Росії, оскільки розуміє потужність цього озброєння на фронті.

Сполучені Штати Америки звинуватили колишнього посла в Болівії у шпигунстві на користь Куби впродовж понад 40 років.

Вдень 7 грудня російські військові серйозно пошкодили обладнання прифронтової теплоелектростанції, внаслідок чого два енергоблоки зупинили роботу. ЗС РФ здійснили по одній з ТЕС артобстріл.