«Європейська Солідарність» спростувала фейк про Севморзавод у Севастополі

Джерело: пресслужба Євросолідарності

Фракція “Європейська Солідарність” в офіційній заяві спростувала фейк про Севморзавод у Севастополі, котрий раніше належав лідеру політичної сили Петру Порошенку. Політична партія звинуватила владу в атаці на опозицію, що можуть нашкодити єдності країни та обороноздатності ЗСУ.

Повідомлення про Севастопольський морський завод синхронно поширили медіаресурси, пов’язані з Портновим, Коломойським, Медведчуком, а також низка телеграм-каналів, контрольованих Офісом Єрмака.

У партії наголошують, що підприємство “націоналізували” російські окупанти ще у 2014 році.

Насправді це підприємство стало одним із перших, які окупанти націоналізували після анексії Криму, ще в той час, коли в самій РФ крутилися, аж гуло, і “Свати”, і “Слуга народу”. До 31 грудня 2014 року всі українські бізнеси в тимчасово окупованому Криму мали перереєструватися “відповідно до російського законодавства”. Оскільки підприємство Порошенка цього не зробило, воно було націоналізоване вже наприкінці лютого. Відповідно, абсурдним є твердження про якусь “сплату податків” – раз воно не було зареєстрованим у РФ, – наголосили в заяві.

У пресслужбі також зазначили, що цей фейк народився ще за часів виборчої кампанії 2019 року.

Фейк про Севморзавод народився ще в розпал виборчої кампанії 2019 року і неодноразово спростовувався, як і цинічні вигадки про “вбитого брата”, “розіп’ятого хлопчика”, “заробляння на війні” чи “Липецьку фабрику”. На тему Севастополя юристи готують відповідні позови, але важливим є політичний аспект цієї кампанії. Інформаційний шум останніх тижнів разом з тією інформацією, яку ми отримуємо із закритих джерел, не залишає жодних сумнівів у тому, що влада, відчуваючи себе у глухому куті численних проблем, готує потужну атаку на єдність усередині країни.

У заяві додали, що пошуком внутрішніх ворогів влада намагається перекласти відповідальність за власні помилки на опонентів. Та зауважили, що такі дії влади заважають команді підтримувати ЗСУ, а також наголосили на важливості політичної єдності всередині країни.

У першу чергу це завдасть шкоди найбільшому меценатському проєкту з підтримки Збройних сил, а відтак і обороноздатності країни. В цьому контексті не можуть не викликати глибокої тривоги явно політично вмотивовані переслідування військових командирів, із яких хочуть зробити цапів-відбувайлів. У складній ситуації, в якій зараз перебуває Україна, єдність стає як ніколи важливою. Наш заклик до влади – зупинитися і не ухвалювати рішень, драматичність можливих наслідків яких для країни важко навіть оцінити. Ми вважали та вважаємо, що політична єдність була і залишається запорукою перемоги і слід зробити все, щоб її зберегти. І не робити нічого такого, що її руйнує.

  • Фракція “Європейська Солідарність” закликала до негайного позбавлення депутатів від заборонених партій не тільки нагород, але й мандатів у Верховній Раді. У заяві партії наголосили, що обрані від забороненої ОПЗЖ депутати мають бути піддані суворій політичній відповідальності.

Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.

Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.

16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.

У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.

У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.