Європейські автовиробники зазнали збитків у €8 млрд через мита Трампа – FT

Джерело: Financial Times

Європейські автовиробники зазнали понад 8 мільярдів євро тарифних витрат за рік, відколи президент США Дональд Трамп збільшив імпортні мита. Нині галузь готується до нової ескалації торговельної війни зі США.

Цифра, заснована на публічних заявах Volkswagen, BMW, Mercedes-Benz, Stellantis та Volvo Cars, охоплювала 2025 рік та перші три місяці 2026 року, що передували річниці запровадження Трампом автомобільних мит.

США підвищили мита на європейські авто до 27,5% з 2,5% у квітні 2025 року. Згодом ставку знизили до 15% у межах торговельної угоди між США та ЄС, однак тиск на галузь зберігся.

У Volkswagen заявили, що тарифні витрати вже становлять близько 3,6 млрд євро. Фінансовий директор компанії Арно Антліц зазначив, що операційне середовище “суттєво погіршилося” і попередив про необхідність “фундаментальної трансформації бізнес-моделі”.

У BMW повідомили про близько 2,1 млрд євро витрат, включно з митами на імпорт із США та Китаю. Тим часом, Mercedes-Benz оцінює вплив у 1,3 млрд євро.

Тоді як Stellantis зазначили про 1,2 млрд євро митних витрат, частина з яких пов’язана з торгівлею між США, Мексикою та Канадою.

Аналітики попереджають, що у разі підвищення мит до 25%, збитки лише трьох німецьких виробників можуть зрости ще на 2,6 млрд євро у 2026 році.

Голова Audi Юрген Ріттерсбергер підтвердив, що нові мита створять значний тягар для компанії. Водночас Audi розглядає можливість запуску виробництва у США, щоб мінімізувати митний вплив. Втім, рішення щодо інвестиції ще не погодили.

У BMW також висловили сподівання на досягнення угоди між ЄС і США, котра могла б забезпечити знижені мита для компаній із локальним виробництвом у Сполучених Штатах.

Раніше президент США заявив, що підвищить мита на автомобілі з Європейського Союзу до 25%, попри чинну торгівельну угоду, укладену минулого літа.

Послуга онлайн-розірвання шлюбу через застосунок “Дія” може стати доступною для усіх українців вже до кінця літа, повідомила заступниця міністра юстиції з питань цифрової трансформації Ольга Рябуха. Нині сервіс перебуває на етапі бета-тестування.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.

Спекотна погода може підвищувати ризик низки серйозних проблем зі здоров’ям – від нападів мігрені до інфарктів, інсультів і теплових ударів. Лікарі закликають не недооцінювати вплив високих температур на організм та уважно стежити за самопочуттям, особливо людям із груп ризику.

У тимчасово окупованому Криму батьки дітей повідомляють про скасування змін та заїздів до міжнародного дитячого центру “Артек”. За їхніми словами, частину груп не допустили до табору.

У Києві, західних і північних областях до кінця 22 червня очікуються грози. Наступного дня така погода пошириться на південні, більшість західних і центральних регіонів країни.