Європейські союзники панікують перед зустріччю Трампа і Зеленського – NYT
Джерело: The New York Times
Європейський дипломат на умовах анонімності повідомив, що серед лідерів ЄС панує паніка перед переговорами президентів США і України Дональда Трампа і Володимира Зеленського.
За словами дипломата, головний страх союзників полягає в повторенні конфлікту, коли Трамп публічно посварився із Зеленським, заявивши, що Україна “не має карт у руках” у війні з Росією.
“Один високопоставлений європейський дипломат, який побажав анонімності, визнав, що серед союзників панує відчуття паніки. Так швидко, як нинішня зустріч, не збиралася жодна інша – з часів перед війною в Іраку”, – йдеться в повідомленні.
Як зазначається, держсекретар США Марко Рубіо заперечив, що європейці їдуть до Вашингтона “охороняти” Зеленського, наголосивши, що лідерів запросили самі американці.
- Після зустрічі з Володимиром Путіним в Алясці Дональд Трамп заявив, що переговори пройшли “на десять із десяти” і підтвердив, що має “чудові стосунки” з російським президентом. Путін у відповідь запросив Трампа провести наступний раунд переговорів у Москві.
- В Росії заявили, що президент США Дональд Трамп і очільник Кремля Володимир Путін під час зустрічі на Алясці не обговорювали проведення тристороннього саміту з українським лідером Володимиром Зеленським.
- Офіційний представник канцлера Німеччини повідомив, що Фрідріх Мерц вирушить до Вашингтона, щоб взяти участь у зустрічі Зеленського з Трампом у Білому домі.
- За даними Sky News, там зустрічі також буде присутня прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні.
- В Офісі президента Фінляндії Александра Стубба підтвердили, що він також вирушить до Вашингтона на зустріч із Трампом.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.