Європейські союзники закликають США запобігти різкому скороченню військ на континенті

Джерело: Bloomberg

Європейські союзники закликають США узгоджувати будь-які плани щодо скорочення своєї військової присутності на континенті, аби уникнути дестабілізації системи оборони НАТО.

За словами європейських чиновників, адміністрація президента Дональда Трампа, ймовірно, ухвалить рішення про виведення частини з приблизно 80 тисяч американських військовослужбовців, розміщених у Європі. Це може торкнутися й деяких східноєвропейських країн, які перебувають у зоні найбільшого ризику з боку Росії.

Джерела Bloomberg зазначили, що нині зусилля зосереджено на мінімізації можливих негативних наслідків такого кроку.

Офіційний представник НАТО, коментуючи ситуацію, заявив, що питання розгортання військ є справою США.

Повідомляється, що будь-яке рішення Білого дому про виведення військ і озброєнь з Європи може підірвати інтенсивні зусилля союзників по НАТО, спрямовані на посилення їхньої здатності стримувати російську агресію. В умовах, коли деякі з нормальних каналів зв’язку вийшли з ладу через потрясіння, які Трамп приніс у Вашингтон, європейці побоюються, що вони не матимуть попереднього попередження про такі рішення і натомість дізнаються зі ЗМІ про те, що тисячі американських військовослужбовців виводяться з Європи.

Зазначається, що європейські чиновники переконують Вашингтон у політичній важливості присутності США в Європі. Водночас союзники очікують, що США зрештою скоротять це розгортання.

Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.

17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.​

17 квітня президент Володимир Зеленський зустрівся з конгресменом Сполучених Штатів Америки та співголовою конгресового Українського кокусу Браяном Фіцпатріком.