Євросоюз компенсує країнам-членам частину витрат на постачання Україні F-16

Джерело: Europa Press

Голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель пояснив, що Євросоюз компенсує країнам-членам блоку частину витрат на постачання Україні винищувачів F-16.

За його словами, постачання літаків не було результатом угоди з ЄС. Утім це “двостороннє рішення кількох країн, які сформували групу для координації своїх дій”. Зокрема, якщо країни-організатори вимагатимуть компенсацій — їх нададуть.

Голова дипломатії висловив сподівання, що літаки можуть “надати підтримку” Україні. Водночас він визнав, що, на жаль, F-16 “не скоро можна буде використовувати”, бо спочатку потрібно навчити пілотів, а це “довге завдання”.

“Але чим раніше ви почнете, тим краще”, — заявив він.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.