Євросоюз почав розслідування проти додатку TikTok Lite

Джерело: Yahoo Tech

Європейський Союз розпочав розслідування проти застосунку TikTok Lite. У блоці погрожують зупинити функцію додатку, яка “викликає звикання”.

Як розповіли у виданні, TikTok Lite з’явився у Франції та Іспанії в березні. Застосунок є меншою версією платформи коротких відео TikTok, яка займає менше пам’яті на смартфоні та працює при повільнішому інтернет-з’єднанні.

У TikTok Lite користувачі віком до 18 років можуть заробляти бали, які потім можна обміняти на товари, зокрема ваучери або подарункові картки, за допомогою програми винагород у додатку.

У заяві Європейської комісії йдеться про стурбованість “ризиками серйозної шкоди для психічного здоров’я користувачів, включаючи неповнолітніх”, які несе застосунок TikTok Lite.

За даними Єврокомісії, в TikTok не змогли надати оцінку ризиків для додаткового застосунку до кінцевого терміну 18 квітня.

Єврокомісія погрожує ввести тимчасові заходи, включаючи зупинення програми винагород на території ЄС “до оцінки її безпеки”.

Окрім цього, у разі, якщо TikTok не відповість на запит, комісія може накласти штрафи у розмірі 1% від загального річного прибутку або глобального обороту компанії, а також ввести періодичні штрафи до 5% від середньоденного доходу або річного обороту по усьому світу.

19 червня британському політику, колишньому прем’єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону виповнюється 60 років. В особі цього лідера Україна отримала від Великої Британії безпрецедентну підтримку з початку повномасштабного вторгнення російських військ. Він не лише одним з перших здійснив візит до охопленої вогнем держави, але й посилив оборону України, домігшись погодження низки необхідного озброєння.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.