Євросоюз закрив лазівку для зняття санкцій із російських олігархів
Джерело: The Moscow Times
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.
Згідно з оновленим порядком, Євросоюз відмовляється автоматично вважати достовірними заяви підсанкційних осіб щодо продажу активів після 24 лютого 2022 року — дати початку російського повномасштабного вторгнення в Україну. Вілтепер для виключення зі списку санкцій недостатньо стверджувати про вихід з бізнесу або передачі активів: необхідно надати “достатні, своєчасні та надійні” докази, що фігурант більше не підпадає під санкційні критерії. Крім того, у разі відсутності переконливої інформації про справжність таких угод, санкції можуть бути поширені і на третіх осіб, як фізичних, так і юридичних, які брали участь у передачі активів.
У рішенні Ради ЄС від 13 травня зазначається: російська влада обмежує доступ до баз даних і може навмисно вносити недостовірну інформацію до державних реєстрів. У преамбулі до рішення наголошується, що між російською державою та провідними бізнесменами зберігаються “відносини взаємної вигоди та підтримки”.
Як пояснюють юристи, тепер покупці активів у підсанкційних бізнесменів ризикують потрапити під обмеження, якщо не зможуть довести реальність угоди та відсутність зв’язку з колишніми власниками. І додають, що ЄС таким кроком фактично усуває прогалини у своїй правовій позиції, які дозволяли російським бізнесменам досягати перемог у європейських судах.
- Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення на користь Міністерства юстиції і конфіскував активи російського олігарха Алішера Усманова та його ділових партнерів – родини Скоч та Володимира Стрешинського.
- Міністерство юстиції подало позов до Вищого антикорупційного суду щодо конфіскації активів російського олігарха Михайла Фрідмана і його партнерів Петра Авена та Андрія Косогова.
- З початку повномасштабного вторгнення РФ Україна конфіскувала щонайменше 15 млрд грн російських активів. Зокрема мова про майно російських олігархів Дерипаски, Ротенберга, Гінера, Шелкова, Євтушенкова, активи зрадників та пособників росіян Богуслаєва, Балицького, Сальдо, Януковича та ще десятків підсанкційних осіб.
- Суд Європейського союзу у Люксембурзі відхилив позов російського мільярдера Олега Дерипаски стосовно зняття санкцій ЄС.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.
15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.
Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.