Їхав у тамбурі потягу близько двох годин: військовому із собакою не дозволили зайти у вагон

Джерело: Дар’я Бронська/Instagram

Український військовий був змушений їхати в тамбурі потяга “Укрзалізниці” через те, що його не пустили до вагону разом із великим службовим собакою. У компанії пояснили це застарілими правилами перевезення і пообіцяли оновити їх.

Зокрема військовий розповів Бронській, яка їхала тим же потягом, що йому не дозволили пройти далі у вагон через собаку, тому вони понад дві з половиною години їхали в тамбурі.

“Запитали потім якогось робітника, чому так. Він сказав, що собака, вищий за 45 см, не може просто так їхати — мають викуповувати все купе або щось таке. Я їхала в новій електричці, де місця валом. Невже не знайдеться якогось кута, місця хоча б біля полиці для валіз?”— написала жінка.

Фото: daria_bronska / instagram

За її словами, собака був не агресивний. Пасажирка закликала “Укрзалізницю” переглянути правила перевезення тварин.

Невдовзі представники компанії відреагували на інцидент, зазначивши, що є затверджені Мінінфраструктури правила перевезення тварин, яких компанія має дотримуватися.

Відповідно до цих правил, регіональних поїздах собаки великих порід (вищі за 45 см у холці) перевозяться в крайніх тамбурах першого й останнього вагонів під наглядом супроводжувача.

Тоді як дрібні кімнатні тварини розміщуються у спеціальних засобах для перевезення на місцях, призначених для ручної поклажі, на руках у пасажира або під сидячими місцями. Собаки великих порід (вищі за 45 см у холці, не більше одного) перевозяться за наявності намордника та повідця (ланцюжка або ремінної прив’язки).

Водночас в “Укрзалізниці” погодилися, що правила вже застарілі й запевнили, що команда працює над розв’язання цього питання.

Російські війська зараз перебувають за три кілометри від околиць ключового міста Покровська Донецької області після наступу в середу. Вони також захопили українські позиції поблизу міста.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів, за його словами, безрезультатну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Однак Шольц заявив, що готовий до подальших переговорів з ним.

Естонія передала Україні один зі своїх енергоблоків з Ауверської електростанції. За даними Міністерства енергетики України, енергоблок здатен забезпечити електроенергією близько 150 тисяч осіб.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.