YOUkraine hub: у Києві відкрився хаб для визволених з полону оборонців

Джерело: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

За ініціативи оборонців Маріуполя у Києві відкрили простір для спілкування, консультування та реабілітації визволених з полону захисників та захисниць.

YOUkraine hub — це простір для взаємопідтримки та допомоги тим, хто побував у полоні російських загарбників, а зараз намагається відновити сили та призвичаїтись до нормального життя.

Робота хабу відбуватиметься за принципом “свої для своїх”. Адже самі військовослужбовці як ніхто інший знають, що з поверненням додому приходять інші випробування: необхідність соціалізації, налагодження особистого життя у часи війни.

Визволені з російського полону захисники Маріуполя Валерія “Нава” Суботіна та Дмитро “Дипломат” Андрющенко звернули увагу на те, що подібні заклади дуже потрібні для зустрічей і спілкування між оборонцями з досвідом полону. Також важливо, що тут можна буде отримати юридичну й психологічну допомогу.

“Координаційний штаб працює над тим, щоб повернути додому усіх наших Героїв. Але важливо також, щоб визволені оборонці відчували увагу і вдячність суспільства, мали можливість збиратися в подібних місцях для спілкування і взаємопідтримки”, – зазначив керівник Секретаріату Координаційного штабу Богдан Охріменко.

Правоохоронці викрили канал незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон до Молдови та невизнаного Придністров’я.

24 червня російські війська атакували автозаправну станцію на околиці Сум. Внаслідок ворожого обстрілу постраждали троє цивільних.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.