YouTube позначатиме контент створений за допомогою штучного інтелекту

Джерело: CNN

YouTube зобов’язуватиме авторів додавати спеціальні позначки, коли вони завантажують “оброблений або синтетичний контент, який є реалістичним, в тому числі з використанням інструментів ШІ”.

Як пояснили в агентстві, це стосується, наприклад, відео, що “реалістично зображують події, які ніколи не відбувалися, або контент, що показує, як хтось говорить або робить щось, чого насправді не робив”.

“Це особливо важливо в тих випадках, коли в контенті обговорюються чутливі теми, такі як вибори, поточні конфлікти і кризи у сфері охорони здоров’я або політики”, – прокоментували віце-президентки Youtube Дженніфер Фланнері О’Коннор та Емілі Мокслі.

Можливість позначити відео з розкриттям інформації буде додана під час завантаження відео на YouTube і почне діяти на початку наступного року. Спеціальні мітки з’являтимуться на панелях опису до відео, однак для “певних типів контенту на делікатні теми” мітки будуть розміщені на більш помітному місці на самому відео. Контент, створений за допомогою власних генеративних інструментів штучного інтелекту YouTube, також буде позначений.

При цьому представники відеоплатформи попередили, що автори контенту, які не використовуватимуть нове позначення, можуть зіштовхнутися із санкціями, такими як видалення контенту або призупинення участі в партнерській програмі YouTube, яка надає змогу монетизувати контент.

Платформа також зауважила, що синтетичний або згенерований штучним інтелектом контент, який порушує правила спільноти, підлягатиме тим самим обмеженням або видаленню, що й інші відео.

Окрім того, YouTube запевнив, що дозволить користувачам вимагати видалення контенту, створеного ШІ або іншим способом, який імітує особу, в тому числі її обличчя або голос, просто зробивши запит на видалення відео.

Водночас платформа обіцяє, що буде враховувати “різноманітні фактори”, такі як сатиричність контенту або наявність у ньому публічних осіб, при прийнятті рішення про те, чи задовольнити запит користувача на видалення контенту.

Музичні партнери платформи також зможуть вимагати видалення музики, згенерованої штучним інтелектом, яка імітує голоси певних виконавців.

За словами віце-президенток YouTube, ці зміни на платформі відбуваються через занепокоєння щодо зростання кількості створених ШІ зображень сексуального характеру та іншого контенту, що маніпулює обличчями та голосами людей.

Британський актор Г’ю Грант став неочікуваним героєм соціальних мереж після свого візиту на чемпіонат Вімблдону 2025 року, задрімавши безпосередньо під час тенісного турніру.

Росія зобов’язана компенсувати Україні збитки, завдані під час повномасштабної війни, заявив канцлер Німеччини Фрідріх Мерц на полях Конференції з відновлення України у Римі. За оцінками Берліна, сума завданих збитків становить близько 500 мільярдів євро.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

Американська співачка Бейонсе отримала випадкову хвилю схвалення та захоплення від російських громадян після свого концерту поблизу Вашингтона у межах світового туру Cowboy Carter. Увагу російських користувачів привернуло сценічне вбрання виконавиці, виконане в червоному, синьому та білому кольорах.

В Офісі президента нині оцінюють можливість звільнення двох міністрів — освіти і науки Оксена Лісового та охорони здоров’я Віктора Ляшка.