YouTube позначатиме контент створений за допомогою штучного інтелекту

Джерело: CNN

YouTube зобов’язуватиме авторів додавати спеціальні позначки, коли вони завантажують “оброблений або синтетичний контент, який є реалістичним, в тому числі з використанням інструментів ШІ”.

Як пояснили в агентстві, це стосується, наприклад, відео, що “реалістично зображують події, які ніколи не відбувалися, або контент, що показує, як хтось говорить або робить щось, чого насправді не робив”.

“Це особливо важливо в тих випадках, коли в контенті обговорюються чутливі теми, такі як вибори, поточні конфлікти і кризи у сфері охорони здоров’я або політики”, – прокоментували віце-президентки Youtube Дженніфер Фланнері О’Коннор та Емілі Мокслі.

Можливість позначити відео з розкриттям інформації буде додана під час завантаження відео на YouTube і почне діяти на початку наступного року. Спеціальні мітки з’являтимуться на панелях опису до відео, однак для “певних типів контенту на делікатні теми” мітки будуть розміщені на більш помітному місці на самому відео. Контент, створений за допомогою власних генеративних інструментів штучного інтелекту YouTube, також буде позначений.

При цьому представники відеоплатформи попередили, що автори контенту, які не використовуватимуть нове позначення, можуть зіштовхнутися із санкціями, такими як видалення контенту або призупинення участі в партнерській програмі YouTube, яка надає змогу монетизувати контент.

Платформа також зауважила, що синтетичний або згенерований штучним інтелектом контент, який порушує правила спільноти, підлягатиме тим самим обмеженням або видаленню, що й інші відео.

Окрім того, YouTube запевнив, що дозволить користувачам вимагати видалення контенту, створеного ШІ або іншим способом, який імітує особу, в тому числі її обличчя або голос, просто зробивши запит на видалення відео.

Водночас платформа обіцяє, що буде враховувати “різноманітні фактори”, такі як сатиричність контенту або наявність у ньому публічних осіб, при прийнятті рішення про те, чи задовольнити запит користувача на видалення контенту.

Музичні партнери платформи також зможуть вимагати видалення музики, згенерованої штучним інтелектом, яка імітує голоси певних виконавців.

За словами віце-президенток YouTube, ці зміни на платформі відбуваються через занепокоєння щодо зростання кількості створених ШІ зображень сексуального характеру та іншого контенту, що маніпулює обличчями та голосами людей.

У Міненерго повідомили про ситуацію в енергосистемі України станом на ранок 8 грудня.

СБУ та БЕБ викрили очільника оборонного заводу, який розкрадав бюджетні кошти на закупівлі комплектуючих для бойових літаків ЗСУ.

Вранці 8 грудня війська РФ завдали ракетного удару по Дніпропетровській області.

Протягом доби російські армійці обстріляли 20 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого пошкоджено житлові будинки та господарчі споруди.

Уламки збитих над Київщиною російських ракет пошкодили декілька приватних будинків.