OpenAI, Google та інші зобов’язуються наносити водяні знаки на контент, зроблений штучним інтелектом – Білий дім

Джерело: Reuters

Компанії штучного інтелекту, зокрема OpenAI, Alphabet і Meta Platforms добровільно взяли на себе зобов’язання перед Білим домом запровадити такі заходи, як позначення водяних знаків на створеному штучним інтелектом контенті, щоб допомогти зробити цю технологію безпечнішою.

“Ці зобов’язання є перспективним кроком, але нам потрібно ще багато працювати разом”, — сказав президент США Джо Байден.

На заході в Білому домі Байден заявив, що зростають стурбованості з приводу потенціалу використання ШІ для руйнівних цілей, та сказавши, що “ми маємо бути чіткими та пильними щодо загроз від нових технологій”.

Компанії, до яких також входять Anthropic, Inflection, Amazon.com і партнер OpenAI Microsoft, пообіцяли ретельно тестувати системи перед їх випуском і ділитися інформацією про те, як зменшити ризики та інвестувати в кібербезпеку.

“Ми вітаємо лідерство президента в об’єднанні технологічної індустрії, щоб виробити конкретні кроки, які допоможуть зробити штучний інтелект безпечнішим і кориснішим для суспільства”, — йдеться в повідомленні Microsoft.

Байден сказав, що він також працює над розробкою виконавчого указу та двопартійного законодавства щодо технології ШІ.

“Ми побачимо більше технологічних змін у наступні 10 років або навіть у наступні кілька років, ніж ми бачили за останні 50 років. Це було для мене дивовижним відкриттям, відверто кажучи”, — сказав Байден.

У рамках зусиль сім компаній взяли на себе зобов’язання розробити систему “водяних знаків” для всіх форм вмісту, від тексту, зображень, аудіо до відео, створених ШІ, щоб користувачі знали, що дана технологія була використана.

Компанії також пообіцяли зосередитися на захисті конфіденційності користувачів у міру розвитку штучного інтелекту та на забезпеченні того, щоб технологія була вільною від упереджень і не використовувалася для дискримінації вразливих груп. Серед інших зобов’язань – розробка рішень ШІ для таких наукових проблем, як медичні дослідження та пом’якшення кліматичних змін.

Загальні кліматичні збитки внаслідок повномасштабного вторгнення РФ на територію України становлять понад 11 мільярдів доларів.

Сенатор США Рон Вайден заявив, що уряди стежать за користувачами смартфонів за допомогою push-сповіщень їхніх програм.

Швейцарія заморозила фінансові активи, що належать росіянам, на суму близько $8,81 млрд в межах санкцій, спрямованих на покарання РФ за повномасштабне вторгнення в Україну.

Лідер демократичної більшості у Сенаті США Чак Шумер вважає, що, якщо республіканці хочуть порушувати питання іміграції під час обговорення надання Україні військової допомоги, — вони мають надати широкі пропозиції демократам щодо своєї політики.

“Укрзалізниця” запустила сервіс спецзамовлення квитків для військовослужбовців, завдяки якому у разі відсутності квитків у продажу військові зможуть їх забронювати онлайн.