ЮНЕСКО рекомендує заборонити використовувати мобільні телефони у школах
Джерело: The Guardian із посиланням на доповідь ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО рекомендує заборонити у школах використання мобільних телефонів, аби покращити навчання та допомогти захистити дітей від кібербулінгу.
Згідно з доповіддю ЮНЕСКО, є докази, які вказують на те, що надмірне використання смартфонів пов’язане з погіршенням успішності, а високі показники часу, проведеного перед екраном, “можуть негативно впливати на самоконтроль і емоційну стабільність дітей”.
У доповіді наголошується, що цифрові технології загалом, зокрема штучний інтелект, мають підпорядковуватися “орієнтованому на людину підходу” в освіті та не повинні замінювати особисте спілкування учнів з учителями.
“Цифрова революція має неосяжний потенціал та вона повинна регулюватися в суспільстві. Так, як і її використання в освіті”, – сказала генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле.
Вона також додала, що використання цифрових технологій повинно бути спрямоване на покращення навчального досвіду та добробуту студентів і вчителів, а не шкодити їм.
“Ставте на перше місце потреби учня та підтримуйте вчителів. Онлайн-зв’язки не замінять людське спілкування”, – зазначила Азуле.
У ЮНЕСКО також наголосили, що надмірне і непропорційне використання учнями цифрових технологій у школі та вдома, зокрема смартфонів, планшетів і комп’ютерів, може відвертати їхню увагу від навчання й згубно впливати на якість освіти.
Водночас в організації визнали, що сучасні технології, попри ці негативні чинники, надали змогу здобути освіту мільйонам людей. Зокрема, згідно з ЮНЕСКО, під час пандемії онлайн-освіта допомогла школам та університетам працювати в умовах обмежувальних заходів.
ЮНЕСКО провела аналіз освітніх систем у 200 країнах. Згідно з оцінкою організації, кожна четверта країна заборонила використання смартфонів у школах. Зокрема це зробила Франція ще у 2018 році. У Нідерландах планують встановити обмеження у 2024 році.
У Великій Британії подібні спроби зроблено у 2021 році. Та ініціативу відкинула профспілка освіти й визнала її “відволікальним фактором”.
- У Нідерландах посадовцям заборонили встановлювати на робочі телефони додаток AliExpress та низку інших застосунків через загрозу шпигунства.
- У Парижі у Єлисейському палаці виявили лист, де всередині був відрубаний людський палець. Палац є резиденцією президента Франції Емманюеля Макрона.
Польський прем’єр-міністр Дональд Туск заявив, що російсько-українська війна переходить у вирішальну фазу. До цього рідко використання однієї ракети викликало таке занепокоєння. Загроза глобального конфлікту є серйозною та реальною, сказав він сьогодні зранку.
20-річного норвезького студента, який працював охоронцем у посольстві США в Осло, заарештували за підозрою в шпигунстві на користь Росії та Ірану, повідомляє влада Норвегії.
Володимир Путін ухвалив рішення про серійне виробництво новітньої ракети “Орєшнік”, якою росіяни атакували Дніпро.
Під час контролю в аеропорту Тегу у Південній Кореї митники змусили 30-річну жінку роздягнутися та показати гігієнічну прокладку. Все через те, що її запідозрили у перевезенні наркотиків.
На фото – перше зображення зірки за межами нашої галактики крупним планом, WOH G64, зроблене інструментом GRAVITY на дуже великому телескопі Європейської південної обсерваторії. Фотографію зробили наприкінці життя зірки, коли вона випускає газ і пил, що є останнім кроком перед вибухом.