ЮНЕСКО рекомендує заборонити використовувати мобільні телефони у школах

Джерело: The Guardian із посиланням на доповідь ЮНЕСКО.

ЮНЕСКО рекомендує заборонити у школах використання мобільних телефонів, аби покращити навчання та допомогти захистити дітей від кібербулінгу.

Згідно з доповіддю ЮНЕСКО, є докази, які вказують на те, що надмірне використання смартфонів пов’язане з погіршенням успішності, а високі показники часу, проведеного перед екраном, “можуть негативно впливати на самоконтроль і емоційну стабільність дітей”.

У доповіді наголошується, що цифрові технології загалом, зокрема штучний інтелект, мають підпорядковуватися “орієнтованому на людину підходу” в освіті та не повинні замінювати особисте спілкування учнів з учителями.

“Цифрова революція має неосяжний потенціал та вона повинна регулюватися в суспільстві. Так, як і її використання в освіті”, – сказала генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле.

Вона також додала, що використання цифрових технологій повинно бути спрямоване на покращення навчального досвіду та добробуту студентів і вчителів, а не шкодити їм.

“Ставте на перше місце потреби учня та підтримуйте вчителів. Онлайн-зв’язки не замінять людське спілкування”, – зазначила Азуле.

У ЮНЕСКО також наголосили, що надмірне і непропорційне використання учнями цифрових технологій у школі та вдома, зокрема смартфонів, планшетів і комп’ютерів, може відвертати їхню увагу від навчання й згубно впливати на якість освіти.

Водночас в організації визнали, що сучасні технології, попри ці негативні чинники, надали змогу здобути освіту мільйонам людей. Зокрема, згідно з ЮНЕСКО, під час пандемії онлайн-освіта допомогла школам та університетам працювати в умовах обмежувальних заходів.

ЮНЕСКО провела аналіз освітніх систем у 200 країнах. Згідно з оцінкою організації, кожна четверта країна заборонила використання смартфонів у школах. Зокрема це зробила Франція ще у 2018 році. У Нідерландах планують встановити обмеження у 2024 році.

У Великій Британії подібні спроби зроблено у 2021 році. Та ініціативу відкинула профспілка освіти й визнала її “відволікальним фактором”.

На 71-му році життя помер американський режисер Джеймс Фолі, відомий за роботою над двома частинами кіносерії “П’ятдесят відтінків сірого” та низкою кліпів Мадонни.

З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.

Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.

Під час спільної пресконференції для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном у Нансі 9 травня, глава польського уряду Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді в Москві викликає сором.

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації  президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.