ЮНЕСКО відкрила в Києві фотовиставку, присвячену впливу війни на культуру

Фото: Мінкульт

Джерело: Мінкульт

В Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків ЮНЕСКО відкрила унікальну виставку фотографій, зроблених українськими фотожурналістами. Всі ці роботи присвячені впливу війни в Україні на культуру.

Виставка “За об’єктивом: культура у вирі війни” – це колекція, яка демонструє вплив повномасштабного вторгнення Росії на культуру в Україні, а також стійкість українських громад під час війни. Ця виставка, на яку були відібрані фотографії з понад 6000 робіт, є свідченням мужності та відданості українських журналістів.

На виставці представлені артефакти з пошкоджених пам’яток культурної спадщини, зображених на фотографіях. Їхня демонстрація відповідає сутності музею Богдана та Варвари Ханенків, який також постраждав від ракетного удару в 2022 році.

Музей, як і деякі інші будівлі, представлені на фотографіях виставки, отримали екстрену підтримку від ЮНЕСКО. Завдяки підтримці Надзвичайного фонду спадщини ЮНЕСКО та народу Японії, а також за участі команди агентства “Port of Culture”, яка виступає кураторами проєкту, ініціатива підкреслює колективне зобов’язання зберегти багату культурну спадщину України.

Під час відкриття експозиції Тарас Шевченко, заступник міністра культури та інформаційної політики, взяв участь у панельній дискусії “Безпека журналістів – виклики за понад два роки повномасштабного вторгнення”.

Це обговорення присвятили ключовим викликам безпеці журналістів з початку повномасштабного вторгнення та до нього, включно з анексією Автономної Республіки Крим. Йшлося як про загрози фізичній безпеці, так і про вплив на психічне здоров’я, а також інші аспекти безпеки. Це, зокрема, переслідування (онлайн і офлайн) та перешкоджання роботі.

Нагадаємо, в межах проєкту ЮНЕСКО, який реалізував Інститут масової інформації (IMI), 65 фотожурналістів пройшли тренінги з безпеки, надання першої допомоги, а також фотографування об’єктів спадщини та культурного репортажу.

Крізь їхні об’єктиви можна побачити понівечені фасади церков, розбиті вікна будинків культури, зруйновані стелі театрів і попіл бібліотек. Водночас вони фіксують стійкість митців і артистів, діячів культури та волонтерів, які продовжують працювати в умовах війни.

Триває 1005-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 730 тисяч осіб.

До тимчасово окупованого Маріуполя прибули технічні радники із Північної Кореї, а у східній частині Харківської області були помічені північнокорейські військові.

Російська влада стурбована економічними витратами на продовження війни в Україні, зокрема, на виплату компенсацій російським солдатам.

Джерело: BBC Власник онлайн-магазинів Temu та Pinduoduo повідомив про невтішні продажі та прибуток. Акції гіганта…

Віцепрезидентка Філіппін Сара Дутерте публічно заявила, що в разі її вбивства вона організує вбивство президента Фердинанда Маркоса-молодшого, його дружини та спікера Палати представників. Ця заява спричинила посилення заходів безпеки для президента та його родини, а також передана на розгляд президентської охорони для негайних дій.