ЮНЕСКО відкрила в Києві фотовиставку, присвячену впливу війни на культуру
Джерело: Мінкульт
В Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків ЮНЕСКО відкрила унікальну виставку фотографій, зроблених українськими фотожурналістами. Всі ці роботи присвячені впливу війни в Україні на культуру.
Виставка “За об’єктивом: культура у вирі війни” – це колекція, яка демонструє вплив повномасштабного вторгнення Росії на культуру в Україні, а також стійкість українських громад під час війни. Ця виставка, на яку були відібрані фотографії з понад 6000 робіт, є свідченням мужності та відданості українських журналістів.
На виставці представлені артефакти з пошкоджених пам’яток культурної спадщини, зображених на фотографіях. Їхня демонстрація відповідає сутності музею Богдана та Варвари Ханенків, який також постраждав від ракетного удару в 2022 році.
Музей, як і деякі інші будівлі, представлені на фотографіях виставки, отримали екстрену підтримку від ЮНЕСКО. Завдяки підтримці Надзвичайного фонду спадщини ЮНЕСКО та народу Японії, а також за участі команди агентства “Port of Culture”, яка виступає кураторами проєкту, ініціатива підкреслює колективне зобов’язання зберегти багату культурну спадщину України.
Під час відкриття експозиції Тарас Шевченко, заступник міністра культури та інформаційної політики, взяв участь у панельній дискусії “Безпека журналістів – виклики за понад два роки повномасштабного вторгнення”.
Це обговорення присвятили ключовим викликам безпеці журналістів з початку повномасштабного вторгнення та до нього, включно з анексією Автономної Республіки Крим. Йшлося як про загрози фізичній безпеці, так і про вплив на психічне здоров’я, а також інші аспекти безпеки. Це, зокрема, переслідування (онлайн і офлайн) та перешкоджання роботі.
Нагадаємо, в межах проєкту ЮНЕСКО, який реалізував Інститут масової інформації (IMI), 65 фотожурналістів пройшли тренінги з безпеки, надання першої допомоги, а також фотографування об’єктів спадщини та культурного репортажу.
Крізь їхні об’єктиви можна побачити понівечені фасади церков, розбиті вікна будинків культури, зруйновані стелі театрів і попіл бібліотек. Водночас вони фіксують стійкість митців і артистів, діячів культури та волонтерів, які продовжують працювати в умовах війни.
- За період з 24 лютого 2022 року до 25 березня 2024 росіяни зруйнували або пошкодили 1 046 пам’яток культурної спадщини. З них національного значення – 128, місцевого – 848, щойно виявлених – 70.
- Практику з охорони гуцульського орнаменту внесли до Інвентарю належних практик з охорони нематеріальної культурної спадщини.
- Кавову традицію кримських татар додали до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.
Внаслідок ворожого обстрілу Запоріжжя кількість поранених збільшилася до 63 осіб.
8 січня речник Держприкордонслужби Андрій Демченко повідомив, що Україна втілює проєкт “Безпечний кордон” та посилює захист рубежів на півночі.
Внаслідок ворожого удару по Запоріжжю загинули 13 осіб. Також повідомляють про 33 постраждалих.
Фінальний пакет озброєнь для України від адміністрації Байдена, котрий планують оголосити у четвер, буде на суму $500 млн, передає кореспондентка Голосу Америки Карла Бабб з авіабази “Рамштайн”.
Представники Соціалістичної партії Франції розкритикували президента Емманюеля Макрона після його заклику до України “провести реалістичні дискусії з територіальних питань” у межах закінчення війни з Росією.