З 2022 року Норвегія виділила понад 450 млн доларів грантів на енергосектор України

Джерело: Міністерство енергетики України за підсумками зустрічі міністра Германа Галущенка із делегацією норвезьких парламентарів

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну — Норвегія виділила понад 450 мільйонів доларів у вигляді грантів для підтримки енергетичного сектору України та надіслала 28 вантажів гуманітарної допомоги.

Крім того, норвезькі партнери доставили 28 вантажів гуманітарної допомоги загальною вагою понад 250 тонн, що включало генератори, спецтехніку, трансформатори та високовольтне обладнання.

Під час зустрічі Галущенко інформував делегатів про поточний стан української енергосистеми та результати ремонтної кампанії на енергооб’єктах. Сторони обговорили також допомогу Норвегії у відновленні українського енергосектору, напрямки поглиблення співпраці у розвитку відновлюваних джерел енергії та питання забезпечення енергетичної безпеки Європи.

Зазначено, що Міненерго спільно з норвезькими партнерами готує спільні проєкти для залучення інвестицій у технології генерації енергії, а також розвиток сталих і гнучких систем передачі та розподілу електроенергії.

Особливу увагу під час зустрічі приділили питанням загальноєвропейської і глобальної енергетичної безпеки, обговорюючи необхідність консолідації міжнародних зусиль для усунення ризиків, пов’язаних з окупацією росіянами Запорізької АЕС та залежністю окремих європейських країн від російських енергоносіїв.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.