З 2025 року медичні процедури без направлення лікаря стануть платними
Джерело: “Київ 24” та постанова № 781
З 1 січня 2025 року в Україні запроваджуються нові правила надання медичних послуг, згідно з якими процедури без направлення лікаря будуть оплачуватися пацієнтами, нагадала адвокатка, заступниця міністра охорони здоров’я у 2014-2015 роках Наталя Лісневська.
Ці зміни передбачені постановою №781, ухваленою урядом у липні 2024 року. Деякі її пункти вже діють, але основна частина набуде чинності з початку нового року.
За новими правилами, фізичні та юридичні особи повністю оплачуватимуть медичні послуги, якщо:
- пацієнт звертається без направлення сімейного лікаря, окрім випадків, передбачених законодавством;
- послуги надаються за договорами з юридичними особами;
- послуги надаються в медичних закладах сектору безпеки й оборони або Державного управління справами пацієнтам, які не належать до прикріпленого контингенту;
- послуги не покриваються програмою державних гарантій медичного обслуговування.
Окрім того, пацієнти зможуть оплачувати додаткові послуги, серед яких:
- медичне обслуговування вдома за бажанням пацієнта, якщо це не пов’язано зі станом його здоров’я;
- самостійний вибір лікаря під час стаціонарного лікування;
- перебування в палатах із підвищеним рівнем комфорту.
Послуги оформлюватимуться офіційно і відображатимуться в електронній системі охорони здоров’я. Оплата буде здійснюватися виключно безготівковим способом на офіційний рахунок лікарні.
Вартість платних послуг кожен медичний заклад визначатиме самостійно. До 1 січня всі державні та комунальні медичні установи зобов’язані опублікувати на офіційних сайтах і стендах повний перелік безкоштовних послуг, які надаються за програмою державних гарантій.
- Основними статтями витрат за програмою “Зимова єПідтримка” стали комунальні послуги, мобільний зв’язок і донати на ЗСУ. Зокрема, на комунальні послуги громадяни спрямували 63% коштів, 17% витратили на мобільний зв’язок. Тоді як близько 4% українці перерахували на потреби військових через благодійні фонди та волонтерські організації.
Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.
Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.
Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.
У ніч на 12 липня (з вечора 11 липня) російські окупаційні війська випустили по Україні 623 засоби повітряного нападу.