З початку повномасштабної війни Норвегія надала Україні $500 млн фінансової допомоги

Джерело: пресслужба Мінфіну

З лютого 2022 року Норвегія надала понад 500 млн доларів фінансової допомоги Україні.

21 березня міністр фінансів Сергій Марченко провів робочу зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Норвегії в Україні Хелене Санд Андерсен. Сторони зокрема обговорили нинішню економічну ситуацію в Україні, потреби держбюджету на 2024 рік та розвиток співпраці між країнами з метою збільшення обсягу бюджетної підтримки.

Марченко висловив вдячність Уряду та народу Норвегії за надважливу та своєчасну допомогу в перші місяці 2024 року.

З початку повномасштабного вторгнення Норвегія надала Україні понад 500 млн доларів прямої бюджетної підтримки. Зокрема, грант у розмірі близько 485 млн доларів спрямували в межах проєкту Світового банку “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine). Залучене фінансування скерували на компенсацію видатків держбюджету на першочергові соціальні та гуманітарні потреби. Марченко уточнив, це пенсії, оплата праці працівників секторів освіти та охорони здоров’я, соціальний захист населення, гуманітарна підтримка.

Окрім цього, Норвегія приєдналась до Багатосторонньої координаційної платформи донорів України під час восьмого засідання Керівного комітету. Країна стала однією з чотирьох нових країн-членів Платформи, що взяли на себе зобов’язання виділити загалом понад 5,5 млрд доларів на відновлення та розвиток економіки України.

Як зазначив міністр, у 2024 році Україна потребує близько 38 млрд доларів зовнішнього фінансування від партнерів.

Своєю чергою Хелене Санд Андерсен запевнила, що Норвегія віддана підтримці України та допомозі у боротьбі проти росіян.

  • Норвегія оголосила, що виділить близько 153 мільйонів доларів, які будуть спрямовані на ініціативу Чехії щодо закупівлі боєприпасів для України.
  • Цієї весни норвезькі Збройні сили розпочинають навчання українських морських піхотинців військовим операціям на малих човнах.
  • Норвегія оголосила про плани передати Україні додаткові системи протиповітряної оборони малої та середньої дальності NASAMS.
  • Україна отримала 760 мільйонів доларів гранту від Японії та Норвегії через проєкт Світового банку PEACE.

Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що, попри продовження російських атак, українська енергосистема залишається цілісною.

22 квітня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен повідомила про дату наступного засідання Контактної групи з питань оборони України. Зустріч відбудеться 26 квітня.

Колишній футболіст Девід Бекхем подає до суду на Марка Волберга, як стверджує, через фінансові збитки під час співпраці.

У місті Бершадь, що на Вінниччині, 22 квітня відбулося прощання з 20-річним поліцейським Максимом Зарецьким, якого вбили під час виконання службових обов’язків. У зв’язку з трагедією в Бершадській громаді оголошено день жалоби.

У відповідь на зростання геополітичного напруження та внутрішні виклики, КНР значно збільшила активність своїх шпигунських агентств, зокрема Міністерства державної безпеки (MSS). Це відомство посилило свої зусилля у сфері національної безпеки, звертаючи особливу увагу на зовнішні загрози.