З початку повномасштабної війни Сили оборони знищили понад 5000 артилерійських систем росіян
Джерело: пресслужба Міністерства оборони
З початку повномасштабного вторгнення РФ Збройні Сили України знищили 5000 російських артилерійських установок, повідомляє Міноборони.
Понад 5 000 артилерійських систем ворога знищили наші захисники! Розрахунки гармат, гаубиць та мінометів, що плюндрували нашу землю, тепер змішалися з нею, – мовиться у дописі.
У пресслужбі наголосили, що це досягнення – не просто числа та факти, натомість – свідчення результативної взаємодії різних підрозділів Сил оборони в умовах неймовірної інтенсивності бойових дій.
На початку липня у Міноборони зазначили, що ЗСУ знищили 4000 артилерійських систем. Тобто, у середньому це 200 знищених одиниць обладнання на тиждень, починаючи з першого тижня липня.
Раніше у Генштабі поінформували, що станом на 9 серпня українські воїни знищили більш як 251 тисячу росіян.
- Протягом доби підрозділи ракетних військ і артилерії уразили три пункти управління, 5 артилерійських засобів на вогневих позиціях, район зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, станцію радіоелектронної боротьби та ще один важливий об’єкт противника.
- Станом на цей час російські окупаційні війська зосередили основні наступальні дії на одному з напрямків на сході.
- Контрнаступ Сил оборони отримав новий імпульс у місії повернення власних теренів від російської окупації.
- Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що за тиждень українські військові звільнили 12,6 квадратного км.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.