З початку війни Повітряні Сили знищили понад вісім тисяч ворожих цілей – Олещук
Джерело: Микола Олещук/Фейсбук
У День Повітряних Сил ЗСУ у неділю, 4 серпня, командувач Повітряних Сил генерал-лейтенант Микола Олещук повідомив, що за два з половиною роки повномасштабної російсько-української війни, Повітряні Сили ЗСУ знищили понад 8000 повітряних цілей російського війська.
Мова про сотні літаків та вертольотів, тисячі крилатих ракет та безпілотників.
Загалом українські пілоти здійснили понад 20 тисяч бойових вильотів, більшість – на бойове застосування авіаційних засобів ураження.
“Перемога на землі – кується в небі!” Із таким гаслом я звертався до командувачів повітряних сил країн-НАТО рік тому, закликаючи колег створити міцну авіаційну коаліцію, про закрите небо над Україною і про необхідність посилення української протиповітряної оборони говорили з партнерами ще напередодні повномасштабного вторгнення, адже усі розуміли, наскільки важливо тримати небо чистим.
Олещук наголосив, що битва за небо триває. Цілодобово ворог атакує нас бомбами та ракетами, проводить повітряну розвідку, щоночі б’є ударними безпілотниками.
У період широкомасштабного вторгнення за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, 4475 військовослужбовців Повітряних Сил відзначені державними нагородами, 47 з них стали Героями України, серед них 25 — посмертно.
Нині я вітаю усіх військовослужбовців та ветеранів Повітряних Сил із 20-ю річницею, дякую усім, хто докладає максимум зусиль для нашої перемоги! Дякую партнерам, волонтерам, громадянському суспільству, всім, хто допомагає ставати нам сильнішими у боротьбі за мир і свободу для нашої України, – заявив Олещук.
Своєю чергою, президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна завжди буде вдячною всім, хто щодня віддано служить нашій державі і захищає життя наших людей від російського терору.
Сьогодні ми особливо дякуємо всім нашим захисникам неба – українським воїнам Повітряних сил Збройних Сил України – за кожну збиту російську ціль, за ефективність та влучність.
Він додав, що від перших днів цієї війни Україна протистоїть російським ударам з повітря. Оборонці вже знищили тисячі російських ракет та дронів, сотні російських бойових літаків та гелікоптерів.
Це значні результати. І ми робимо все, щоб українські Повітряні сили змогли ще більше. Точно зможуть! – заявив глава держави.
День Повітряних Сил Збройних Сил України — свято України. Відзначається щороку у першу неділю серпня.
Після проголошення незалежності України в 1991 році розпочався процес формування власних Повітряних сил.
У 2004 році відбулася значна реорганізація: Військово-Повітряні сили та Війська Протиповітряної оборони об’єдналися в єдиний вид Збройних сил – Повітряні сили ЗСУ.
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи значення Повітряних Сил Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави…» згідно з Указом Президента України «Про День Повітряних Сил Збройних Сил України» від 27 червня 2007 р. № 579/2007.
Із встановленням Дня Повітряних Сил Збройних Сил України було скасовано День Військ Протиповітряної оборони. Це пов’язано з тим, що в 2004-му році в ході об’єднання Військ протиповітряної оборони та Військово-повітряних сил були утворені сучасні Повітряні сили України.
- У Повітряних силах зазначили, що не варто розголошувати, коли Україна отримає винищувачі F-16.
- У Миколаєві одразу чотири вулиці відтепер носитимуть імена льотчиків – Вадима Благовісного, Геннадія Матуляка, Данила Мурашка, Єгора Середюка – Героїв України.
- Букви поспілкувалися з Іллею Євлашем про нинішні комунікаційні виклики, інформаційну війну з РФ, обстріли Харкова, захист неба України загалом та прикордонних міст зокрема, Telegram і повітряні тривоги.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.