З порту Одеси вийшло останнє судно в межах зернової угоди

Джерело: ООН.
16 липня з морського порту Одеси вийшло останнє судно в межах Чорноморської зернової ініціативи. Термін “зернової ініціативи” завершується 17 липня.
На турецькому балкері TQ Samsun завантажено 23 500 тонни кукурудзи й 15 300 ріпаку. Продовольство мають доставити до Нідерландів.
З порту Чорноморська останні судна вийшли минулого тижня. Порт “Південний” не працює вже понад два місяці, бо росіяни не пропускають до нього судна.
Крім того, з кінця червня російська сторона взагалі не проводить інспекції нових суден, що прямують до українських портів під завантаження. За два тижні липня з українських морських портів вийшло лише вісім суден з 291 000 тонн агропродукції.
14 липня президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що президент РФ Володимир Путін підтримав продовження угоди. Утім речник Кремля Дмитро Пєсков заперечив цю інформацію.
- Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш запропонував президенту РФ Володимиру Путіну продовжити угоду, яка дозволить безпечний експорт зерна з України із заблокованих чорноморських портів в обмін на під’єднання дочірньої компанії російського “Россельхозбанк” до SWIFT.
У розвідці США вважають, що президент Росії Володимир Путін сприймає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу. Він впевнений у своїй перемозі та готовий вести бойові дії щонайменше до кінця 2025 року. Про це йдеться у щорічному звіті “Оцінка глобальних загроз — 2025”, підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу станом на 11 травня 2025 року.
Аналітики проєкту DeepState оновили мапу бойових дій на Сумщині. Наразі 62,6 км² території області позначені як окуповані.
У ніч на 18 травня російські війська здійснили масовану атаку безпілотниками по Київській області. Один із дронів влучив у приватний будинок, де мешкала родина 4-річного Марка. Унаслідок удару загинула його мама, яка кинулася на сина, щоб захистити.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва передасть Україні документ щодо врегулювання війни після завершення обміну військовополоненими у форматі “1000 на 1000”.
З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.