З російського полону повернули 75 українців

Джерело: Володимир Зеленський

31 травня з російського полону вдалось повернути 75 українців. Більшість із них – українські захисники.

За повідомленням Президента, серед повернених полонених – бійці Збройних сил України, Національної гвардії, прикордонники та четверо цивільних громадян.

“Увесь цей час ми ні на день не припиняли працювати, щоб повернути додому кожного й кожну з російського полону. І сьогодні маємо важливий результат: ще 75 наших людей повернулися до України. Про всіх пам’ятаємо. Докладаємо максимум зусиль, щоб знайти кожного й кожну. Дякую команді, яка працює над обмінами!”, – наголосив глава держави.

Про обмін повідомили і в міноборони РФ. За їх даними, Україна також повернула 75 російських військових.

У ворожому відомстві також повідомили, що участь у перемовинах про обмін військовополоненими брали Об’єднані Арабські Емірати.

В ніч на 24 червня підрозділи Сил оборони України уразили Оренбурзький газопереробний завод та єдиний у Росії гелієвий завод.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

Головне управління розвідки попередило, що на тимчасово окупованій території Херсонської області російські загарбники навмисно створюють умови для поширення збудника сибірської виразки.

США у Радбезі ООН закликали РФ укласти мирну угоду з Україною наголосивши, що час не на боці Москви.