З російського полону повернули ще десять людей, зокрема заступника голови Меджлісу

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

В п’ятницю, 28 червня, Президент України Володимир Зеленський повідомив, що “попри всі складнощі” з російського полону вдалось повернути ще десять людей. 

Зокрема, в Україну повернули:

  • заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, якого захопили у 2021 році в Криму;
  • цивільних Олену Пех та Валерія Матюшенка, які перебувають в російському полоні ще з 2017–2018 років;
  • священники Української греко-католицької церкви Богдана Гелету та Івана Левицького, які потрапили в полон за опір окупантам у Бердянську;
  • пʼятеро цивільних, яких захопили в Білорусі: Микола Швець, Наталія Захаренко, Павло Купрієнко, Людмила Гончаренко та Катерина Брюханова.

“Усі вони вже звільнені та вдома – в Україні. Дякую кожному й кожній, хто допомагав! Дякую нашій команді, яка займається звільненням полонених. Обовʼязково звільнимо всіх наших!” – наголосив Глава держави.

Зеленський додав, що Ватикану також допоміг повернути додому цих людей.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.