З російського полону повернули ще десять людей, зокрема заступника голови Меджлісу
Джерело: Володимир Зеленський/Telegram
В п’ятницю, 28 червня, Президент України Володимир Зеленський повідомив, що “попри всі складнощі” з російського полону вдалось повернути ще десять людей.
Зокрема, в Україну повернули:
- заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, якого захопили у 2021 році в Криму;
- цивільних Олену Пех та Валерія Матюшенка, які перебувають в російському полоні ще з 2017–2018 років;
- священники Української греко-католицької церкви Богдана Гелету та Івана Левицького, які потрапили в полон за опір окупантам у Бердянську;
- пʼятеро цивільних, яких захопили в Білорусі: Микола Швець, Наталія Захаренко, Павло Купрієнко, Людмила Гончаренко та Катерина Брюханова.
“Усі вони вже звільнені та вдома – в Україні. Дякую кожному й кожній, хто допомагав! Дякую нашій команді, яка займається звільненням полонених. Обовʼязково звільнимо всіх наших!” – наголосив Глава держави.
Зеленський додав, що Ватикану також допоміг повернути додому цих людей.
- 25 червня відбувся 53-й обмін військовополоненими. Україна повернула з російського полону ще 90 українських захисників, серед них зокрема оборонці “Азовсталі”, прикордонники, воїни Нацгвардії. Станом на сьогодні вдалося звільнити 3300 українських військовополонених.
- У Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що обмін військовополоненими, який відбувся 25 червня, не завершено.
- Під час загальної аудієнції в останню середу червня Папа Римський зустрівся з родичами незаконно засуджених у Росії військовополонених бійців бригади “Азов”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.