З Росії до Африки почне надходити безоплатне зерно для зміцнення впливу — Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Найближчими днями до Африки почнуть прибувати російські вантажі безоплатного зерна. У такий спосіб Кремль намагається посилити свій вплив на континенті та зміцнити зв’язки з африканськими країнами.

Ще Москва насилає найманців ПВК “Вагнера”, аби підтримувати нестабільні уряди. На сьогодні Африка залишається незначним гравцем. Торік ці країни мали обсяг двосторонньої торгівлі з континентом лише 18 млрд доларів, що лише трохи менше за 282 млрд доларів з Китаєм.

Фонд колишнього президента ПАР Табо Мбекі організував дослідження, яким намагався розвіяти думку, що РФ несе головну відповідальність за зростання цін на харчові продукти. Це дослідження підтримав фонд російського мільярдера Андрія Мельниченка. Згідно з ним зазначено, що прямі або непрямі санкції, накладені на РФ та Білорусь, скоротили світове постачання добрив і аміаку на 40,8 млн тонн до квітня 2023 року.

Російська добрива не підлягали під міжнародні санкції, але накладені штрафи на власників компаній, що їх виробляють, разом з обмеженнями з боку банківської та логістичної галузей призвели до падіння експорту торік. Згодом постачання відновилися та відбулося зниження цін.

Аналіз впливу показав, що “зернова угода”, з якої РФ вийшла у липні, допомогла прогодувати близько 95 млн осіб. Утім домовленості не забезпечили безперешкодного надходження добрив із Росії на світові ринки.

Минулого року мільярдер Мельниченко відвідав Південну Африку, аби лобіювати політиків для підтримки його прохання до ЄС розв’язувати проблеми з постачаннями добрив.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.