Експорт нафти РФ рекордно впав за 4 місяці на тлі санкцій проти «тіньового флоту» Путіна

Джерело: The Moscow Times

Після того, як Сполучені Штати запровадили санкції проти “тіньового флоту” Кремля, експорт російської нафти різко скоротився в середині листопада.

Минулого тижня танкери вивозили з морських портів РФ 2,7 млн ​​барелів на добу — мінімальний обсяг за три місяці, повідомляє Bloomberg. Порівняно з попереднім тижнем обсяги експорту знизилися на 580 тисяч барелів на день, або 16% — рекордно з початку липня, а доходи бюджету РФ від експортних мит стали найнижчими з кінця вересня — $68,1 млн проти $82,2 млн тижнем раніше.

Просіли насамперед постачання до Азії, яка після введення нафтового ембарго Євросоюзу забирає 9 із 10 барелів, які відправляються з Росії на експорт. За тиждень обсяги постачань до Індії та Китаю впали до найнижчого рівня з кінця серпня, тоді як експорт до Туреччини залишився стабільним — близько 400 тисяч барелів на день.

Джерела Reuters серед нафтотрейдерів зазначають, що після хвилі американських санкцій виникли побоювання нестачі танкерів для перевезення російських барелів. Вартість фрахту судна з портів Балтійського моря до Індії злетіла до $10 млн, хоча ще на початку місяця становила $8 млн, а у вересні – $5 млн.

Ми передбачаємо можливу нестачу суден для російської нафти, — зазначив одне з джерел агентства: суднові оператори побоюються жорстких заходів з боку США, які взялися покінчити з практикою продажу барелів з РФ.

У жовтні Мінфін США вніс до чорних списків танкери Yasa Golden Bosphorus та SCF Primorye, зареєстровані на компанії з Туреччини та ОАЕ. У листопаді під санкції потрапили ще три судна, що належали судноплавним операторам у Дубаї. Всі вони були викриті в порушенні “цінової стелі”, яка забороняє возити нафту російського походження за ціною, вищою за $60 за барель.

Станом на 21 листопада Urals продається за $61–63 за бочку, зауважили джерела Reuters. Це, як і раніше, на $20 дешевше за Brent, яка торгується близько $83, і суттєво нижче за рівні, які російський уряд заклав до бюджету. Проєкт бюджету РФ на найближчу трирічку зверстаний з розрахунку, що Urals коштуватиме $71,3 за барель у 2024 році, $70,1 — 2025-го і $70 — 2026-го.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію станом на 22:00 23 червня. З початку доби відбулося 116 бойових зіткнень. Ворог концентрував свої зусилля на Покровському та Курахівському напрямках. Сили оборони знають про плани ворога та роблять все, щоб їх зірвати.

23 червня глава Міноборони Чехії Яна Чернохова повідомила, що перші снаряди, закуплені в межах чеської ініціативи, передадуть Україні вже наприкінці червня.

Вже через кілька тижнів після дозволу Україні використовувати зброю, надану США, для обмежених ударів по території Росії, країна досягає певних успіхів у зупиненні наступу російських військ вздовж північно-східного фронту. Одначе, військові командири закликають зняти обмеження на застосування ракет великої дальності.

Станом на 23 червня російські війська намагаються закріпитися на західних околицях села Новоолександрівка на Донеччині. Сили Оборони України проводять ураження живої сили, щоб зупинити подальше просування ворога.

Інтереси безпеки Німеччини та Європи безпосередньо торкаються війни Росії проти України, заявив міністр економіки ФРН Роберт Габек у Пекіні на зустрічі з головою Національної комісії з розвитку та реформ (NDRC) Чженом Шаньцзе. Також сторони обговорювали й висновки Єврокомісії щодо можливого введення тарифів на китайські електромобілі.