Росія фактично втратила близько $40 млрд, які заробила на продажу нафти в Індію – Newsweek

Джерело: Newsweek

Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію за останні місяці. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.

Як пояснили у виданні, ситуація з “нафторупіями” стала потужним ударом по спробах президента Росії Володимира Путіна обійтися без долара США у зовнішній торгівлі.

Такі товари, як нафта, золото та пшениця, як правило, продаються по всьому світу в доларах США. Проте через антиросійські санкції Заходу фінансова система РФ зазнала краху, бо була фактично ізольована від решти світу забороною на використання долара в офіційних міжнародних транзакціях.

Зазначено, що Кремль намагався обійти це обмеження, продаючи нафту до Китаю та Індії за їхню місцеву валюту – юані та рупії відповідно. Ще однією метою цього було прагнення підірвати роль долара США як основної світової валюти.

Утім, як з’ясувалося, забрати зароблене росіяни не можуть. Зокрема, це стосується індійської рупії, обіг якої жорстко контролюється урядом задля підтримки внутрішньої фінансової стабільності в Індії. Відтак росіянам просто не дозволяють вивести за кордон мільярди зароблених рупій. При цьому витратити їх в Індії на потрібні Росії товари неможливо, оскільки їх немає в такій кількості.

За даними Reuters, через ці обмеження на банківських рахунках в Індії, ймовірно, застрягло “російських” рупій в еквіваленті близько 39 мільярдів доларів. Своєю чергою, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров визнав, що Москва вже втратила надію вивести ці гроші і буде їх інвестувати в саму ж Індію.

“У нинішній ситуації накопичилося дуже багато мільярдів рупій, які поки що не знаходять свого застосування, і наші індійські друзі запевнили, що запропонують перспективні галузі, куди їх можна інвестувати”, – прокоментував Лавров.

Минулого місяця колишній міністр фінансів Росії Михайло Задорнов припустив, що неповернення цих доходів від експорту до Індії є “прямою причиною знецінення курсу рубля цього літа”.

“Росія поставила в Індію нафти і нафтопродуктів на 30 мільярдів доларів у першому півріччі, а наш імпорт з Індії оцінюється приблизно у 6-7 мільярдів на рік. Нам нема чого купувати в Індії, але ми не можемо повернути ці рупії, тому що рупія є неконвертованою валютою”, – зауважив він.

  • У Сполучених Штатах Америки мають намір посилити контроль над дотриманням санкцій проти російської нафти. Білий дім “нагадає” власникам танкерів, страховим компаніям і торговим будинкам про обов’язок закуповувати нафту з РФ у межах визначеної граничної ціни – $60 за барель.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Після масованих атак РФ на українську енергетику у Міненерго розглядають можливість підвищити тариф на електроенергію для українців.

Сьогодні, 13 квітня, у Міністерстві оборони заявили, що село Богданівка у Бахмутському районі Донецької області перебуває під контролем ЗСУ – наразі там тривають інтенсивні бої.

В Україні триває 780-та доба повномасштабної війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 452 тисячі осіб.

Видання The Economist припустило, як зміниться ситуація у Європі, якщо Україна програє у боротьбі з російським агресором.