CREA: З початку повномасштабної війни РФ заробила €549 млрд від експорту викопного палива
Джерело: дані проєкту Russia Fossil Tracker під керівництвом CREA
З початку повномасштабного вторгнення в Україну, попри введені за це західні санкції, Росія отримала 549 мільярдів євро доходу від експорту викопного палива.
Водночас країни Європейського Союзу закупили російських енергоносіїв на понад 180 млрд євро.
Дані проєкту свідчать, що імпорт російського викопного палива до Європейського Союзу неухильно скорочується з кінця березня, зменшившись більш ніж удвічі у грошовому вираженні проти показників до вторгнення. І попри те, що ЄС залишається найбільшим імпортером російського викопного палива, зараз він лише незначно перевершує Китай.
Зазначається, що нафта (включно з сирою нафтою та нафтопродуктами) і викопний газ (поставки газу по трубопроводах або СПГ) становлять переважну більшість цього доходу.
Читайте також: ЄС планує зробити довгострокові спільні закупівлі неросійського газу — Bloomberg
Довідка. Russia Fossil Tracker – це проєкт під керівництвом CREA, спрямований на те, щоб висвітлити деталі експорту енергії з Росії та те, як змінюється потік після вторгнення в Україну.
- Європейська комісія заявила у вівторок, 24 жовтня, що Європейський Союз рухається шляхом досягнення мети припинити залежність Європи від російського викопного палива протягом цього десятиліття.
- 12 жовтня Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти двох власників танкерів, які перевозили російську нафту вище встановленої межі ціни у 60 доларів за барель, яку погодили країни G7.
- Попри запровадження низки санкцій та обмежень щодо російської нафти, Росія продовжує торгувати своїм “чорним золотом”, вдаючись до різноманітних хитрощів, аби обійти заборони.
- Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію за останні місяці. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.
- Болгарія ввела високі податки на нафтогазові підприємства, що належать Росії, аби змусити європейських покупців шукати альтернативні варіанти.
- Після багатьох років зосередження “Газпрому” на трубопроводах до Європи та недостатніх інвестицій у потужності зрідженого природного газу у Путіна обмежуються можливості його влади.
- Європейська комісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон заявила, що блок повинен скоротити експорт російського зрідженого природного газу (ЗПГ) і прагнути повністю відмовитись від нього.
- Прагнення Росії створити “газовий хаб” у Туреччині зіштовхується з затримками через розбіжності стосовно контролю.
- Німеччина та Велика Британія остаточно позбулися енергетичної залежності від РФ.
Російська компанія “РусХемАльянс” подала нові позови проти п’яти європейських банків, які припинили фінансування будівництва газового проєкту в Росії після запровадження санкцій.
Президент Росії Володимир Путін наказав збільшити чисельність армії на 180 тисяч. Це вже втретє від початку повномасштабного вторгнення він віддає подібні накази.
Німеччина надасть додаткові 100 мільйонів євро допомоги Україні цієї зими.
Станом на ранок 17 вересня в Чорному та Середземному морях російські окупанти утримують на бойовому чергуванні п’ять носіїв крилатих ракет “Калібр”, загальним залпом до 36 ракет.
Минулої доби, 16 вересня, російські війська обстріляли низку населених пунктів Херсонської області. Є жертви.