Німеччина та Велика Британія остаточно позбулися енергетичної залежності від РФ

Джерело: Bloomberg

За словами німецьких та британських посадовців, навіть якби Росія зараз закінчила війну проти України, і в Москві відбулася різка зміна режиму, торговельні відносини між Європою та її колишнім головним постачальником енергоносіїв не відновилися б.

Ці відносини закінчилися, — зазначив посол Німеччини у Великій Британії Мігель Бергер.

Своєю чергою, міністр енергетики Великобританії Грем Стюарт підтвердив слова Бергера, додавши, що “повернення не буде”.

Після повномасштабного вторгнення в Україну Європа скоротила свою залежність від російських енергоносіїв. Торік регіон запровадив заборону на імпорт вугілля та нафти з РФ. Постачання природного газу також значно скоротилося: газопровід Nord Stream спочатку був зупинений Росією, а потім пошкоджений підводними вибухами. Нині Росія забезпечує менш як 10% енергопостачання регіону порівняно з більш ніж третиною до повномасштабної війни.

Читайте також: ЄС планує зробити довгострокові спільні закупівлі неросійського газу — Bloomberg

Звісно, найсильніше постраждала Німеччина, котра позбулася половину постачання газу. Тоді як для Великої Британії це не було таким болючим кроком, позаяк, згідно з парламентським звітом, у 2021 році на РФ припадало лише 4% всього газу і 9% нафти.

Одначе, донині деякі країни Європи імпортують зріджений газ з РФ, і навіть наростили об’єми. Серед них зокрема Іспанія, Франція та Бельгія. Водночас Велика Британія такі постачання заборонила, а Німеччина уникає їх без офіційного ембарго.

Як запевнив Бергер, ці постачання також будуть поступово припинені по всій Європі, оскільки континент продовжує свої зусилля щодо диверсифікації джерел газу.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.

Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.

Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.