З України намагалися незаконно вивезти поштою рештки істот, яким 400 млн років

Джерело: Державна митна служба України у Telegram

Митники в Києві виявили спробу незаконного вивезення з України за кордон поштою цінних скам’янілостей, серед яких були рештки давніх істот віком близько 400 мільйонів років.

Експерти-палеонтологи визнали, що ці фосилії мають велику культурну і наукову цінність та є унікальною геологічною спадщиною.

Під час митного огляду міжнародного поштового відправлення із Тернополя до Тайваню, митники помітили скам’янілості з характерними зовнішніми рисами давніх істот. Припущено, що така знахідка може бути дуже стародавньою.

Скам’янілості були негайно направлені для експертизи до Національного науково-природничого музею НАН України.

Фото: Державна митна служба України

За висновками експертів, ці фосилії складалися з плиток червоного пісковику раннього девонського періоду, а також містили панцир “риб” Protopteraspis двох видів, а ще – слабко зцементований вапняк із крабом Daira speciose та черепашкою червоного молюска Halyotis sp.

За встановленими у музеї даними, знахідки є оригінальними фосиліями з басейну річки Дністер на Поділлі. Вік трьох із них оцінюється приблизно у 400 мільйонів років, а решток краба та молюска – у 10-20 мільйонів років.

Київська митниця склала протокол про порушення митних правил згідно зі статтею 473 Митного кодексу України стосовно громадянина, який намагався вивезти ексклюзивні палеонтологічні зразки за кордон. Фосилії  вилучено.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.

У вересні російська армія щоденно втрачала на полі бою в Україні у середньому по 1271 особі вбитими та пораненими. Відповідні дані оприлюднив високопосадовець Північноатлантичного альянсу на брифінгу в Брюсселі в кулуарах засідання міністрів оборони 17 жовтня.