За час повномасштабної війни у МВС ідентифікували понад 232 тисячі воєнних злочинців та зрадників

Джерело: МВС України.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну ідентифіковано більш ніж 232 тисячі воєнних злочинців та зрадників.

Станом на 3 серпня до інформаційної підсистеми “Воєнний злочинець” внесені відомості про 232 131 особу, з яких щодо:

  • 197 857 військовослужбовців російських окупаційних військ;
  • 3 522 представників незаконних збройних формувань та приватних військових компаній;
  • 3 267 колаборантів та зрадників України;
  • 401 представника військово-політичного керівництва країни-агресора.

Особливу увагу правоохоронці приділяють збору інформації про всіх росіян, які заходили зі зброєю на територію України. Для цього у Національній поліції України створили інформаційну базу для обліку усіх воєнних злочинців РФ, представників незаконних збройних формувань та колаборантів. Усі ідентифіковані особи проходять за кримінальними провадженнями.

Відтак, міжвідомча інформаційна підсистема “Воєнний злочинець” об’єднує в одному інформаційному просторі відомості про воєнних злочинців, виявлених під час російської збройної агресії.

У МВС зазначили, що важливим у функціонуванні інформаційної підсистеми є те, що вона дає змогу накопичувати та автоматизувати доступ до інформації щодо воєнних злочинців. А також підвищувати якість аналізу інформації з можливостями миттєвого виводу та оброблення даних за введеними пошуковими реквізитами та вживати правоохоронним органам спільних заходів щодо розкриття і розслідування воєнних злочинів.

Україна постала перед серйозною проблемою забезпечення електроенергією, оскільки РФ  посилюють атаки на електростанції, що негативно впливає на виробництво зброї. Це стало відомо під час спроби країни стримати просування російських військ.

Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко назвав “приколом дня” виступ народного депутата забороненої партії “ОПЗЖ” Юрія Бойка з трибуни Верховної Ради.

З 27 травня в Миколаєві буде зменшена кількість комунальних автобусів на маршрутах через мобілізацію водіїв, що призвела до їх нестачі. Міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що автобуси будуть вимушено простоювати через відсутність водіїв, які могли б ними керувати.

Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли центральну частину міста Чугуїв Харківської області. Є постраждалі.

Минулої доби, 21 травня, російські загарбники атакували низку житлових кварталів населених пунктів Херсонської області та місто Херсон, внаслідок чого вісім людей зазнали поранень, серед них дитина.