Встановлено особи ще 30 колаборантів, які проводять репресії в тимчасово окупованих регіонах України – СБУ

Джерело: СБУ.

Співробітники Служби безпеки зібрали докази вини ще 30 колаборантів, що входять до складу окупаційних органів РФ у тимчасово захоплених районах півдня та сходу України.

Серед них – 24 прихильники рашизму, які вступили до створеного російськими загарбниками “Новокаховського міського відділу поліції МВС Херсонської області”.

У лавах каральної установи вони беруть активну участь у придушенні проукраїнських акцій протесту на території міста.

Зокрема, зафіксовано випадки викрадення учасників руху опору та розграбування їхнього приватного майна.

Також фігуранти здійснювали подворові обходи, під час яких погрожували людям ув’язненням у разі “неявки” на фейковий референдум щодо “приєднання” регіону до РФ.

Ще трьох колаборантів ідентифіковано на Луганщині. З літа 2022 року вони очолюють окупаційну адміністрацію у тимчасово захопленому Біловодську Старобільського району.

Встановлено, що лише за пів року поплічники ворога провели понад 30 масових заходів на підтримку кремлівського режиму.

Для імітації суспільної активності вони примушували до участі у проросійських мітингах представників комунальних установ, закладів освіти та учнів навчальних закладів.

Крім того, повідомлено про підозру очільницям створених агресором трьох місцевих відділень “Центру надання муніципальних послуг”. На цих посадах колаборантки виконують “рознарядки” з Москви щодо примусової паспортизації місцевих жителів. Для цього взаємодіють із представниками росреєстру та МВС РФ.

На підставі зібраних доказів усім зловмисникам повідомлено про підозру за ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Оскільки фігуранти перебувають на тимчасово окупованій території нашої держави, тривають комплексні заходи для їх притягнення до відповідальності за злочини проти України.

Сьогодні Київ отримав допомогу від Вільної землі Баварія та від району Шарлоттенбург міста Берліна. Зокрема, Баварія передала українській столиці 20-тонну вантажівку гуманітарної допомоги та шість автомобілів.

На Чернігівщині російські окупанти атакували з дрона автомобіль старости прикордонної громади.

З початку епідемічного сезону 1,3 мільйони українців перехворіли на ГРВІ, COVID-19 та грип. За останній тиждень (з 27 жовтня по 3 грудня) зареєстровано 157 951 випадок захворювання, із них 87 292 — серед дітей віком до 17 років.

Загальні кліматичні збитки внаслідок повномасштабного вторгнення РФ на територію України становлять понад 11 мільярдів доларів.

Швейцарія заморозила фінансові активи, що належать росіянам, на суму близько $8,81 млрд в межах санкцій, спрямованих на покарання РФ за повномасштабне вторгнення в Україну.