За час тимчасової окупації до Мелітополя завезли понад 100 тисяч росіян – очільник міста

Джерело: Іван Федоров/Telegram

Мер Мелітополя Іван Федоров заявив, що населення тимчасово окупованого Мелітополя збільшилося внаслідок масштабного переселення росіян. Протягом майже двох років росіяни завезли до міста близько ста тисяч своїх громадян.

Населення тимчасово окупованого Мелітополя стало більшим, ніж було до повномасштабного вторгнення й окупації. Окупанти викорінюють українців, тисячами завозять гастролерів з росії та змінюють генофонд нації на ТОТ, — наголосив Федоров.

Він нагадав, що до  24 лютого 2022 року в Мелітополі проживало 150 тисяч осіб. Протягом півроку після окупації з міста на підконтрольну Україні територію та за кордон виїхало більш ніж половина корінних мешканців.

Одначе, за майже два роки росіяни завезли до Мелітополя близько ста тисяч “гастролерів, військових, гастарбайтерів та інших чужинців з РФ”.

Федоров акцентував, що натомість мелітопольці не визнають окупантів і чекають на повернення України.

Раніше міський голова повідомляв, що на тимчасово окупованій території Запорізької області росіяни проводять “поквартирні обходи” і підселяються у будинки місцевих.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.