За час війни викрили майже 400 груп, які сприяли ухилянтам у виїзді за кордон – ДПСУ

Джерело: Андрій Демченко в етері телемарафону

Речник ДПСУ Андрій Демченко заявив, що від початку повномасштабного вторгнення правоохоронці викрили близько 400 груп, які сприяли військовозобов’язаним у незаконному виїзді за кордон.

“Загалом близько 400 організованих злочинних груп було викрито правоохоронними органами, які за кошти обіцяли людям сприяння у незаконній подорожі через кордон”, – розповів він.

За словами Демченка, спроби незаконного перетину кордону відбуваються поза межами пунктів пропуску, переважно через річки і гори.

“Окрім того, що це незаконно, це також небезпечно для самих порушників. Через спроби подолання гірської місцевості або гірських річок порушники втрачають життя”, – пояснив речник ДПСУ.

Водночас він додав, що не припиняються спроби перетину кордону за підробленими документами. При цьому плата організаторам незаконного перетину кордону може коливатися від 3 тис. до 10 тис. доларів.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.