За Чернишова внесли 120 млн гривень застави
Джерело: “Суспільне”
За міністра національної єдності Олексія Чернишова внесли заставу у повному розмірі — 120 млн гривень.
Вищий антикорупційний суд призначив цей розмір застави 27 червня у справі про зловживання службовим становищем.
Раніше віцепрем’єр-міністр — міністр національної єдності Олексій Чернишов після обрання запобіжного заходу заявив, що, на його думку, сума застави є надто великою.
Що передувало
13 червня НАБУ і САП повідомили, що викрили масштабну корупційну схему в будівельній сфері за участю високопосадовців. Через оборудку держава недоотримала б нерухомості на 1 млрд грн.
Двоє з п’яти підозрюваних — ексдержсекретар Мінрегіону Василь Володін і колишній радник міністра Максим Горбатюк — мають зв’язки з Чернишовим.
Після цього журналіст Михайло Ткач заявив, що Чернишов на тлі затримання НАБУ та САП його двох соратників “передбачувано не повернувся до України”.
20 червня видання “Українська правда” опублікувало розслідування, у якому йдеться про причетність Чернишова до корупційної оборудки. Однак, журналісти вказали, що наразі достеменно невідомо, чи пов’язане закордонне відрядження Чернишова з витоком інформації про розслідування.
20 червня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив під час години запитань до уряду, що Олексій Чернишова буде у відрядженні до кінця цього тижня (16-22 червня).
21 червня президент Володимир Зеленський повторив цю тезу.
“Те, що мені сказав (прем’єр-міністр Денис) Шмигаль, у нього відрядження. У нього два завдання було від мене, від уряду, від всіх нас: перше – це відкривати хаби в різних країнах, а друге – множинне громадянство. Наскільки я розумію, що він ці дві речі робить. Відрядження закінчиться, повинен повернутися, все”, – сказав Зеленський.
- Народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що міністр національної єдності Олексій Чернишов, який нині перебуває за кордоном, 23 червня має явитися для вручення підозри.
- 22 червня міністр національної єдності Олексій Чернишов повернувся в Україну з відрядження. Він повідомив, що вже 23 червня повертається до роботи у Кабміні.
- Міністр з питань національної єдності Олексій Чернишов заявив, що особисто з’явився до Національного антикорупційного бюро України, аби “розібратися в ситуації” після чуток про ймовірні процесуальні дії щодо нього.
- 23 червня НАБУ і САП повідомили чинному віцепрем’єр-міністру України, котрий раніше перебував на посаді міністра розвитку громад та територій, про підозру у зловживанні службовим становищем та одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі для себе та третіх осіб.
- Віцепрем’єр-міністр — міністр національної єдності Олексій Чернишов подав клопотання про перенесення судового засідання у своїй справі через заплановане засідання уряду.
- Засідання суду щодо обрання запобіжного заходу віцепрем’єр-міністру з питань національної єдності Олексію Чернишову перенесено на 27 червня.
- Національне антикорупційне бюро України разом зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою звернулися до Вищого антикорупційного суду з клопотанням щодо обрання запобіжного заходу чинному Віцепрем’єр-міністру Олексію Чернишову. Слідство просить суд призначити йому заставу в розмірі 120 мільйонів гривень.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.