За добу оборонці півдня знищили ворожий склад з боєкомплектом та блокпост
Джерело: Оперативне командування “Південь”
Станом на 4 грудня Сили оборони півдня продовжують виконання вогневих завдань, знищуючи особовий склад ворога та російську техніку.
Зокрема за минулу добу ворогу завдано втрат:
- 12 окупантів;
- 6 гармат;
- станція радіоелектронної боротьби;
- 2 розвідувальні БпЛА “SuperCam”;
- FPV-дрон;
- 6 одиниць автомобільної техніки;
- 2 човни.
Окрім того, українським захисникам вдалося знищити три спостережні пункти, пост радіолокаційної розвідки та радіолокаційної боротьби, пункт боєпостачання, склад з боєкомплектом і блокпост росіян.
Зауважимо, в Україні триває 649-та доба повномасштабної боротьби з російським агресором. За цей період часу, станом на 3 грудня, ЗСУ ліквідували понад 332 тисячі окупантів.
Також протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала 8 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, двох – по зенітно-ракетних комплексах та двох – по складах боєприпасів противника.
Підрозділи ракетних військ завдали ураження важкій вогнеметній системі залпового вогню противника та зенітному ракетно-гарматному комплексу “Панцир”.
- На Бахмутському напрямку наші воїни відбили 16 атак ворога в районах Богданівки, Іванівського, Андріївки та Кліщіївки Донецької області. Сили оборони України продовжують штурмові дії південніше Бахмута Донецької області, завдають ворогу втрат у живій силі та техніці, закріплюються на досягнутих рубежах.
- На Таврійському напрямку знову зросла активність піхоти ЗС РФ. Наступ росіян стосується і Авдіївки, де точаться важкі бої.
- РФ продовжує вести загарбницьку війну й, попри значні втрати, не відмовляється від планів щодо повної окупації України.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.