За добу росіяни двічі обстріляли ТЕС в східному регіоні України

Джерело: “Укренерго”

Ворог продовжує обстрілювати енергетичні об’єкти України – зокрема за добу російські загарбники двічі обстріляли теплову електростанцію у східному регіоні. Суттєво пошкоджено обладнання.

У південному регіоні сьогодні вранці дією захисту відключались дві високовольтні повітряні лінії. На одній відключень споживачів не було, на іншій енергоживлення споживачів відновлено через годину. Лінії повернуто в роботу, причини спрацювання систем захисту з’ясовуються.

Станом на ранок 21 грудня через негоду знеструмлено 81 населений пункт у Донецькій та Харківській областях, з них 77 населених пунктів – понад добу.

Через технічні пошкодження є знеструмлені споживачі у Сумській області.

Через бойові дії та з інших причин без світла залишаються 467 населених пунктів. Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Дніпропетровській, Харківській, Херсонській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.

Пропускна здатність високовольтних мереж “Укренерго” достатня для покриття наявного попиту.

Вчора, 20 грудня, був найтепліший день від початку грудня. Середньодобова температура була 4,9°C. Максимальний добовий рівень споживання 20 грудня був ввечері, його показник був на 0,9% нижчим, ніж 19 грудня. Це був найнижчий максимум споживання в робочий день з початку грудня.

Попри відчутне потепління, загальний рівень споживання залишається високим. Це характерно для зимового періоду, але все ж створює додаткове навантаження на енергосистему. Тому все ще дуже важливо зараз споживати електроенергію ощадливо.

Завдяки сонячній погоді вчора збільшили обсяг виробництва сонячні електростанції.

Наразі електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання всіх юридичних та побутових споживачів.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.