За добу ворог 11 разів обстріляв населені пункти Донеччини: є руйнування

Джерело: голова Донецької ОДА Вадим Філашкін

Станом на ранок 2 квітня, за добу російські окупанти здійснили 11 обстрілів населених пунктів Донецької області. 

За добу інформація про постраждалих не надходила.

Покровський район: у Гострому Курахівської громади пошкоджено три двоповерхівки. Обстріляні околиці Очеретинської громади.

Краматорський район: у Лиманській громаді зруйновано будинок у Торському, пошкоджено три будинки в Зарічному і чотири в Закітному. У Костянтинівській громаді пошкоджені шість будинків у Віролюбівці і один у Стінках.

Бахмутський район: у Торецьку пошкоджено два будинки і два інфраструктурні об’єкти; ще два будинки пошкоджено у Південному. У Часовоярській громаді пошкоджені 13 приватних будинків і промислова будівля. У Сіверську пошкоджено будинок і два нежитлові приміщення.

З лінії фронту евакуйовано 355 людей, у тому числі 25 дітей.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.