За допомогою «Армія+» відтепер можна повернутися на службу із СЗЧ: як це зробити

Джерело: Рустем Умєров

У застосунку “Армія+” запустили новий сервіс для повернення на службу після самовільного залишення частини (СЗЧ).

За словами міністра оборони Рустема Умєрова, процес займає всього 5 хвилин, дозволяє сформувати цифровий рапорт і повідомити про бажання повернутися.

Після подання рапорту запускається механізм повернення, що включає оформлення документів, відновлення виплат та супровід на кожному етапі.

Військового запитають, чому він залишив службу (серед варіантів є, зокрема, некомпетентність командира чи бажання перевестись до іншої частини).

Далі потрібно обрати адресу Військової служби правопорядку (ВСП), куди військовий хоче прибути. За бажанням можна додати військовий квиток і рекомендаційний лист для переведення в іншу частину.

Військовослужбовець матиме 24 години для приїзду до ВСП для оформлення документів і відправлення до однієї із 17 військових частин із затвердженого списку. Командир частини матиме 72 години для відновлення грошового забезпечення та соціальних гарантій.

  • Верховна Рада в цілому підтримала проєкт закону № 12095 про добровільне повернення на службу для осіб, які вперше самовільно залишили військові частини або дезертували.
  • З 2022 року в Україні відкрито майже 96 000 кримінальних справ проти військовослужбовців, котрі покинули свої позиції після початку війни з Росією. Це в шість разів більше, ніж у 2022 році. Більшість справ розпочато цього року.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.