За «індексом Біг Маку» долар мав би коштувати 20,7 грн – The Economist

Джерело: The Economist

Згідно з оновленим “індексом Біг Маку” від The Economist за липень 2024 року, українська гривня знаходиться у десятці найбільш недооцінених валют світу.

Вартість “Біг Маку” в Україні становить 118 гривень, тоді як у США він коштує 5,69 доларів (232,66 гривні). Це означає, що українська валюта недооцінена на 49,5% порівняно з фактичним обмінним курсом.

За паритетом купівельної спроможності курс повинен бути на рівні 20,74 грн/долар.

Найбільш недооціненими у липні 2024 року стали валюти Тайваню, Індонезії, Єгипту, Індії, ПАР, Філіппін та Малайзії.

Найбільш переоцінений швейцарський франк (на 41,8%).

Довідка: Індекс “Біг Маку” розробили у The Economist у 1986 році, він базується на теорії паритету купівельної спроможності. Це жартівливий показник вартості валюти через порівняння вартості бургера “Біг Мак” у різних країнах. Окрім “Біг Маку”, існує також, наприклад, “індекс борщу”.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.