За кількістю ядерних реакторів Україна посідає дев’яте місце у світі – «Енергоатом»
Джерело: “Енергоатом”
За інформацією АТ “НАЕК “Енергоатом”, Україна посідає дев’яте місце у світі за кількістю ядерних реакторів.
“Добудова двох енергоблоків-тисячників на ХАЕС сприятиме збільшенню потужностей атомної енергетики України. За кількістю ядерних реакторів наша держава посідає 9-те місце у світі”, – зазначили у компанії.
А також пояснили, що вітчизняна енергосистема переважно покладається на електроенергію, яку генерують АЕС. Саме атомні блоки продовжували виробляти електроенергію під час російських атак на енергетичну інфраструктуру України, і це нівелювало спроби РФ занурити громадян у темряву та холод.
Водночас потужність ядерної генерації необхідно нарощувати. Адже безперебійна робота АЕС є запорукою економічної стабільності держави та посилює її енергетичну незалежність.
Для прикладу: за 2022 рік блоки Хмельницької АЕС виробили 10 млрд 617 млн кВт-год електроенергії, у 2023-му – 12 млрд 602 млн кВт-год. А запланована добудова енергоблоків № 3 та № 4 на ХАЕС дасть можливість збільшити щорічне виробництво електроенергії до 14 млрд 500 млн кВт-год.
По-перше, навіть один новий енергоблок-тисячник дасть можливість забезпечити електроенергією населення міста-мільйонника, а два блоки – щонайменше однієї області. Наявність таких потужностей є вкрай важливою, особливо в умовах повномасштабного вторгнення РФ, коли ворог перетворює енергетику на зброю.
По-друге, нові ядерні потужності генеруватимуть електроенергію, яку Україна може експортувати, водночас наповнюючи державний бюджет. Причому реалізація електричної енергії сприятиме формуванню позитивного іміджу України на міжнародній арені як надійного постачальника та партнера.
“Отже, добудова нових ядерних блоків на Хмельницькій АЕС суттєво посилить українську енергетичну безпеку та незалежність і відкриє перед нашою державою нові можливості експорту електроенергії та поглиблення співпраці з іншими європейськими країнами”, – підсумували в “Енергоатомі”.
- Україна ввела в експлуатацію Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива, попри загрози воєнного часу.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з амбасадоркою Канади в Україні Наталкою Цмоць – сторони обговорили поглиблення співпраці в енергетичній сфері, зокрема в ядерній галузі.
- НАЕК “Енергоатом” та компанія Holtec International планують побудувати завод в Україні з виробництва контейнерів, призначених для відпрацьованого ядерного палива ЦСВЯП.
НАТО не піддасться на російські погрози і продовжить активну підтримку України, заявив Генсекретар альянсу Марк Рютте під час свого першого візиту до місії НАТО в Вісбадені, котра має на меті повністю взяти на себе координацію військової допомоги Києву.
Силам оборони вдалося зупинити просування російської армії під містом Селидове на Донеччині, зазначив експерт видання з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке. Оборону на цій ділянці фронту тримає 15-та бригада Нацгвардії України Кара-Даг.
Представник РПЦ, митрополит Єкатеринбурзький та Верхотурський Євген назвав повномасштабну війну РФ проти України процесом “лікування”, тоді як Росія, за його словами виступає в ролі “хірурга”, який проводить операцію, щоб видалити “щось, що несе в собі смерть”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 жовтня. Загалом від початку цієї доби відбулося 189 бойових зіткнень. Найгарячіше сьогодні на Курахівському, Покровському та Лиманському напрямках.
У Центрі протидії дезінформації повідомили, що російські пропагандисти поширюють фейк про те, що у храмі ікони Божої Матері Української Православної Церкви у Вінниці нібито проводять вечірки зі світломузикою.