За пів року ЗСУ уразили понад 30 російських військових літаків

Джерело: СтратКом ЗСУ/Facebook 

Центр стратегічних комунікацій Збройних сил України заявив, що протягом перших шести місяців 2024 року українські сили влучили у понад 30 російських військових літаків. Відомство оприлюднило відповідну карту.

Джерело: СтратКом ЗСУ/Facebook

Серед цих літаків: дев’ять Су-25, один Су-57, два МіГ-31, близько 13 Су-34, один Су-35, один Су-35С, два А-50, один Іл-22М11, один Ту-22М3, йдеться в повідомленні.

“Збройні Сили України продовжують ефективно знищувати російську бойову авіацію, в тому числі з використанням західного озброєння… Кількість літаків, їх моделі й модифікації, а також місця ураження вказані умовно. Деякі з літаків зазнали ураження, але могли повернутися на аеродроми на тривалий ремонт. Крім того, в деяких випадках моделі знищених літаків було неможливо достовірно встановити”, – заявили у СтратКомі.

За даними Генерального штабу ЗСУ, станом на 28 червня, українські військові знищили 360 літаків від початку повномасштабного вторгнення.

  • 9 червня український військовий літак вперше вразив ціль на території Росії.
  • Україна зможе застосовувати надані ФРН системи Patriot для збиття ворожих літаків у російському повітряному просторі.

В Офісі Генерального прокурора розслідують можливі зловживання під час отримання прокурорами груп інвалідності. Згідно з попередніми результатами, загалом показник кількості осіб з інвалідністю в органах прокуратури не перевищує 10% по регіонам.

Генсек ООН Антоніу Гутерреш прилетів до Казані на саміт БРІКС і спробував коровай. Його візит до Росії різко розкритикував заступник головного редактора Bild Пауль Ронцхаймер.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 23 жовтня. З початку доби відбулося 132 бойових зіткнення.

23 жовтня Головний центр спеціального контролю зареєстрував землетрус в районі селища Ломачинці, Дністровського району, Чернівецької області магнітудою 3,1 на глибині трьох кілометрів.

На саміті БРІКС голова КНР Сі Цзіньпін відмовився від російського автопрому, віддавши перевагу китайському лімузину преміум-класу.