За посередництва Катару з Росії повернуть шістьох українських дітей

Джерело: Reuters

У вівторок, 5 грудня, офіційний представник Катару повідомив, що шестеро українських дітей повернуть в Україну з Росії згідно з угодою, укладеною за посередництва Катару.

Джерело, яке бере участь в організації повернення, повідомило, що вони перебували в Росії або на тимчасово окупованій Росією території. Додали, що діти прямують в Україну через Москву.

Це другий етап повернення дітей за посередництва Катару. У жовтні повернули чотирьох неповнолітніх дітей.

Відомо, що переговори щодо повернення тривали принаймні з квітня 2023 року.

Катар погодився на прохання України виступити посередником із Росією щодо повернення дітей їхнім сім’ям під час візиту в Україну в липні 2023 року прем’єр-міністра Катару шейха Мохаммеда бін Абдулрахмана Аль-Тані.

“Процес передбачав отримання згоди сімей, … ідентифікацію неповнолітніх і перевірку ідентифікаційної інформації, координацію з гуманітарними організаціями, а також матеріально-технічні заходи”, – сказав катарський чиновник.

Одну з дітей супроводжували катарські дипломати до посольства в Москві, а потім відправили в Україну, повідомило джерело.

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.

На платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.

У межах саміту “Україна – Південно-Східна Європа” в Тирані президент Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Чорногорії Яковом Мілатовичем.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час онлайн-привітання учасників конференції “BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2024” заявив, що 90% всієї української агропродукції експортується морем.

Шість акціонерних товариств мають до 29 лютого 2024 року забезпечити авансове перерахування до держбюджету не менше ніж 50% річних дивідендів на державну частку від результатів господарської діяльності у 2023 році.