За прикладом НАТО: бюджет Міноборони на 2024 рік умовно поділено на три великі пакети

Джерело: Міноборони

Заступник міністра оборони України Юрій Джигир повідомив, що бюджет Міністерства оборони на наступний рік в розмірі 1,16 трильйона гривень умовно можна поділити на три великі пакети: видатки на закупівлю озброєння, видатки на персонал і експлуатаційні видатки.

“Бюджет Міноборони на наступний рік (1,16 трильйона гривень) умовно можна розбити на три великих пакети. Це – підхід країн НАТО, за яким вони категоризують свої оборонні видатки”, – зазначив Юрій Джигир.

За його словами, перший пакет – закупівля боєприпасів та озброєння, що становить більш ніж 20% нашого оборонного бюджету. Другий пакет – найбільший – персонал. Витрати на людей становитимуть більш ніж 70% бюджету. Це – грошове забезпечення, додаткові виплати за бойові завдання, навчання, харчування військовослужбовців і забезпечення речовим майном.

І третій пакет – експлуатаційні видатки. Вони включають паливо, підготовку війська, комунальні платежі, поточний ремонт.

Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.

Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.

8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.

У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.