За п’ять місяців Міноборони заощадило на тилових закупівлях понад 3,5 мільярда гривень

Джерело: Міноборони

Міністерство оборони завершило реформу закупівель тилового майна. Відтепер всі функції тилових закупівель перейдуть до “Агенції закупівель у сфері оборони” (ДП “Державного оператора тилу”).

Щоб не перервати своєчасне постачання тилового майна до ЗСУ у перехідний період, впродовж останніх місяців Міноборони продовжувало самостійно укладати відповідні угоди з урахуванням принципів прозорості, якості та економії бюджетних коштів.

Майже 100% тилових закупівель вийшли на Prozorro.

Загалом за період з 6 вересня до 31 грудня укладено 186 договорів на суму понад 17 мільярдів гривень.

Харчування. Загалом за вказаний період Міноборони провело 39 закупівель за спрощеною процедурою на суму понад 10 мільярдів гривень. Потенційні постачальники подали 263 пропозиції. Міноборони відібрало 26 компаній (раніше було 10). Завдяки конкуренції зменшилась вартість харчування військовослужбовців. Результат – на перший квартал 2024 року усі військові забезпечені харчуванням, водою та посудом.

В Одеській та Вінницькій області торги ще тривають – деякі компанії намагаються їх зірвати. Але на харчування бійців це не вплине. У випадку, якщо договори вчасно не укладуть, продукти постачатиме компанія-переможець із сусідньої області.

Пально-мастильні матеріали. За аналогічний період Міноборони уклало 51 договір на суму понад 5,5 мільярда гривень. Це 93,5 тисячі тонн пально-мастильних матеріалів, зокрема 18 мастил за стандартами НАТО. Все отримано в повному обсязі.

Речове забезпечення. За аналогічний період Міноборони уклало 99 договорів на суму понад 3,2 мільярда гривень (зокрема, 14 договорів на засоби індивідуального захисту – бронежилети, шоломи, навушники) на суму 1,7 мільярда гривень. Близько 91% майна вже закуплено.

Вперше Міноборони:

  • придбало 50 тисяч комплектів жіночої форми. У 2024 році її вже видаватимуть;
  • закупило 100 тисяч електричних грілок (а також 300 000 хімічних);
  • придбало та отримало 15 тисяч активних навушників (навушники для захисту військовослужбовців під час потужних вибухів).

Загальна економія за всіма закупівлями – понад 3,5 мільярда гривень (приблизно 20% від запланованої суми на закупівлі).

“Реформа тилових закупівель не вплинула на своєчасне забезпечення наших захисників та захисниць. Доки ДП “Державний оператор тилу” готувався до запуску, Міноборони самостійно організовувало закупівлі харчів, одягу, пально-мастильних матеріалів. Угоди уклали з дотриманням принципів прозорості, якості та економії бюджетних коштів. Результат – економія бюджетних коштів лише на закупівлі харчів приблизно 2,5 мільярди гривень, це 25% від запланованої суми”, – зазначив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков.

Загалом у 2023 році для тилового забезпечення Збройних сил Міністерством оборони було закладено 97 мільярдів гривень. Контракти укладені на усі 100% бюджету.

Надалі всі функції тилових закупівель перейшли до “Агенції закупівель у сфері оборони” (ДП “Державного оператора тилу”).

У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.

У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.

У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.