За рік обов’язкової евакуації із Донеччини перемістили понад 87 тисяч громадян – Мінреінтеграції
Джерело: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України
За рік у межах обов’язкової евакуації з Донецької області до безпечних регіонів перемістилися понад 87 тисяч українців.
Серед них – понад 10,7 тисячі дітей і більш як 3,7 тисячі маломобільних.
Окрім цього, продовжується евакуація з деокупованих територій, яка розпочалася восени минулого року. В її межах із Харківщини за 11 місяців виїхало понад 26 тисяч громадян.
Зі звільнених територій Херсонщини за 9 місяців евакуювалися більш ніж 39 тисяч осіб.
У відомстві зазначили, що централізоване переміщення громадян у безпечні регіони України проводиться як у плановому, так і в терміновому порядку у разі потреби.
А також нагадали, що евакуація здійснюється безоплатно. Для попереднього запису необхідно звернутися до місцевих органів влади.
Також про бажання евакуюватися можна повідомити на цілодобову гарячу лінію Мінреінтеграції: 15-48. Для повідомлень через месенджери WhatsApp/Telegram/Viber діє номер: (096) 078-84-33.
- 10 серпня у Куп’янському районі Харківської області розпочалася обов’язкова евакуація цивільних із 37 населених пунктів.
- У ще 9 населених пунктах Донецької області оголошено примусову евакуацію дітей в умовах воєнного стану.
Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.