За серпень росіяни здійснили 447 атак хімічними речовинами проти українських військових
Джерело: командування Сил підтримки Збройних сил України у Фейсбуці
Російські війська впродовж серпня здійснили 447 атак на українські сили оборони із застосуванням боєприпасів, що містять небезпечні хімічні речовини. За даними Сил підтримки, з 15 лютого 2023 року по 24 серпня 2024 року кількість таких атак сягнула 4035.
Серед застосованих хімічних засобів зафіксовано використання боєприпасів типу К-51 та РГ-ВО, заборонених міжнародними угодами для використання у воєнних конфліктах. Також фіксується використання хімічних сполук невідомого типу.
Командування наголошує, що Росія грубо порушує міжнародні норми та Конвенцію про заборону хімічної зброї, що є прямим порушенням законів і звичаїв війни.
- На засіданні “Рамштайну” Президент України Володимир Зеленський розповів про успіхи українських військ на Курському напрямку. За його словами, нині ЗСУ контролюють територію 1300 км² та понад сотню населених пунктів. Крім того, він озвучив втрати ЗС РФ.
- Під час штурмів Авдіївки російські війська використовували бойові машини піхоти БМП-1У, які вкрали в армії Грузії під час нападу у 2008 році. Зауважується, що принаймні одну таку ББМ в розпорядженні ворога втрачено у боях, що зафіксувала РУБпАК 47-ої механізованої бригади.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.