За серпень росіяни здійснили 447 атак хімічними речовинами проти українських військових
Джерело: командування Сил підтримки Збройних сил України у Фейсбуці
Російські війська впродовж серпня здійснили 447 атак на українські сили оборони із застосуванням боєприпасів, що містять небезпечні хімічні речовини. За даними Сил підтримки, з 15 лютого 2023 року по 24 серпня 2024 року кількість таких атак сягнула 4035.
Серед застосованих хімічних засобів зафіксовано використання боєприпасів типу К-51 та РГ-ВО, заборонених міжнародними угодами для використання у воєнних конфліктах. Також фіксується використання хімічних сполук невідомого типу.
Командування наголошує, що Росія грубо порушує міжнародні норми та Конвенцію про заборону хімічної зброї, що є прямим порушенням законів і звичаїв війни.
- На засіданні “Рамштайну” Президент України Володимир Зеленський розповів про успіхи українських військ на Курському напрямку. За його словами, нині ЗСУ контролюють територію 1300 км² та понад сотню населених пунктів. Крім того, він озвучив втрати ЗС РФ.
- Під час штурмів Авдіївки російські війська використовували бойові машини піхоти БМП-1У, які вкрали в армії Грузії під час нападу у 2008 році. Зауважується, що принаймні одну таку ББМ в розпорядженні ворога втрачено у боях, що зафіксувала РУБпАК 47-ої механізованої бригади.
Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.