За серпень росіяни здійснили 447 атак хімічними речовинами проти українських військових

Джерело: командування Сил підтримки Збройних сил України у Фейсбуці

Російські війська впродовж серпня здійснили 447 атак на українські сили оборони із застосуванням боєприпасів, що містять небезпечні хімічні речовини. За даними Сил підтримки, з 15 лютого 2023 року по 24 серпня 2024 року кількість таких атак сягнула 4035.

Серед застосованих хімічних засобів зафіксовано використання боєприпасів типу К-51 та РГ-ВО, заборонених міжнародними угодами для використання у воєнних конфліктах. Також фіксується використання хімічних сполук невідомого типу.

Командування наголошує, що Росія грубо порушує міжнародні норми та Конвенцію про заборону хімічної зброї, що є прямим порушенням законів і звичаїв війни.

  • На засіданні “Рамштайну” Президент України Володимир Зеленський розповів про успіхи українських військ на Курському напрямку. За його словами, нині ЗСУ контролюють територію 1300 км² та понад сотню населених пунктів. Крім того, він озвучив втрати ЗС РФ.
  • Під час штурмів Авдіївки російські війська використовували бойові машини піхоти БМП-1У, які вкрали в армії Грузії під час нападу у 2008 році. Зауважується, що принаймні одну таку ББМ в розпорядженні ворога втрачено у боях, що зафіксувала РУБпАК 47-ої механізованої бригади.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.