За серпень росіяни здійснили 447 атак хімічними речовинами проти українських військових
Джерело: командування Сил підтримки Збройних сил України у Фейсбуці
Російські війська впродовж серпня здійснили 447 атак на українські сили оборони із застосуванням боєприпасів, що містять небезпечні хімічні речовини. За даними Сил підтримки, з 15 лютого 2023 року по 24 серпня 2024 року кількість таких атак сягнула 4035.
Серед застосованих хімічних засобів зафіксовано використання боєприпасів типу К-51 та РГ-ВО, заборонених міжнародними угодами для використання у воєнних конфліктах. Також фіксується використання хімічних сполук невідомого типу.
Командування наголошує, що Росія грубо порушує міжнародні норми та Конвенцію про заборону хімічної зброї, що є прямим порушенням законів і звичаїв війни.
- На засіданні “Рамштайну” Президент України Володимир Зеленський розповів про успіхи українських військ на Курському напрямку. За його словами, нині ЗСУ контролюють територію 1300 км² та понад сотню населених пунктів. Крім того, він озвучив втрати ЗС РФ.
- Під час штурмів Авдіївки російські війська використовували бойові машини піхоти БМП-1У, які вкрали в армії Грузії під час нападу у 2008 році. Зауважується, що принаймні одну таку ББМ в розпорядженні ворога втрачено у боях, що зафіксувала РУБпАК 47-ої механізованої бригади.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.